Jelenleg 371 vendég és nincs tag online

Dühöngjünk #2 (16+)

1 hete 5 napja #300889 Írta: Blackmoon
Megválaszolva: Blackmoon

Black_Sheep_01 beküldte:

AssistKing beküldte: Jó kis randomozás 92% gun mark mellett... :cheer:

A map rotationtól csak úgy eltekintek most nagyvonalúan

Egy időre megint félre kell tenni úgy néz ki a 15-2 szimulátort

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Ugyanez nálam is, csak kevesebb sebzéssel. Hétvégén valamilyen elmebetegség lesz úrrá a játékosokon. A telekomos csomagvesztést és magas pinget már megszoktam, a 46%-os játékos menet- és toronyforgás közben belő, míg a Bourrasque-m fullra szűkülve sem találja el, ha mégis, akkor pattan, de ezek rendben vannak.
Az viszont már fejtörést okoz, hogy miért hiszik azt, miszerint a lightok hátsó bokorból hatékonyak, a medek feladata a heavy dühöngő megtisztítása, a heavyk pedig nem nézik a minimap-et, leszarják, ha az üresen hagyott oldalon átjön az ellen és behúzzák a bázist. Agyrém.

Sajnos a játékosok 90 %-ánál alapvető pálya ismereti, ütközési zóna, és tank funkció ismereti hiányok vannak. És jön fel a prémium 10-es szarával, 232 xwm.-el.... Szobrozik 7 percig az arty mellett a sarokban a heavyjével, egyfolytában villogok neki, aztán megindul és 20 mp után garázsban van... Rám ír privátban szlovákul utána, lefordítottam, elküldött az anyámba magyarul, hogy miért nem hagyom nyugodtan játszani... :p Tudom hogy pénz alapú a játék, ha nem az lenne, én simán bevezetném mint például az autós játékokban, 100 csata tier 1-ben, és ha kész, nyílik a tier 2. Ott is 100 csata 2 újabb pályával, nyílik a tier 3. És így tovább. Csak önkéntelenül is megtanulná a sok nyomorult hogy mit is kell csinálni...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hete 4 napja - 1 hete 4 napja #300892 Írta: Andar
Megválaszolva: Andar
@ Blackmoon

Jó gondolatok. De a feltételezésedre -

Csak önkéntelenül is megtanulná a sok nyomorult hogy mit is kell csinálni...

nem hinném hogy tanulnának a hibáikból.
Semmiből nem tartana olyan a "tiereket" követő oktatórendszert, AI vezérelt csatákat, olyan átvezető videókat melyek megmutatják (szemléletesen) az alapvető hibákat, akár csapatjátékot szimulálva szétbontva a különböző tank ágak között. (med, light stb.)
A játék alapötlete miatt ugye nem szegregálhat, szabad a móka (mi lenne a sok befolyt rubellel ugye...) de ha ezen "oktató/rávezető" videók végigkísérnék a játékost (élvezhető módon persze)
sőt, gyatra teljesítmény esetén fel is hívná a tisztelt tökfej figyelmét - ugyan okulj már még egy kicsit... És ezt ha valaki jó teljesítményt ér el még díjazná is a WG...
Ez csak hozzáállás kérdése lenne. Talán - de rögtön vissza is lőve saját magamra - talán változnának a dolgok... :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Blackmoon

1 hete 4 napja #300897 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Megválaszolva: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Nagyon egyszerű kiküszöbölni a dolgot. Nem a csataszámot, hanem a WGR-t kell nézni és meg van oldva a probléma:

Tier I - > 0 - 500-ig terjedő wgr-es játokosok játszhatnak itt, maximum 500 csatáig.

Tier II - > 501 - 850-ig terjedő WGR-es játékosok. Kivétel a prémium tankosok, ott egy tankkal nem lehet több csatád, mint 200, vagyis megszünne a fake rerollozás az M2 light és T-127 tankokkal.

Tier III - > 851- 1000-ig terjedő WGR-es játékosok. Szintén kivételt képeznek a prémtankosok, akik 1 tankkal 200 csatát játszhatnak ezen a szinten.

Tier IV - > 1001 - 1500-ig terjedő WGR-es játékosok. Szintén prémtank.
Tier V - > 1501 - WGR-től nyillik meg a szint.
Tier VI - > 2500 - WGR-től nyillik meg a szint.
Tier VII - > 4500 - ....
Tier VIII - > 6000 - ....
Tier IX - > 7500 - ....
Tier X - > 8500 - ....

És ennyivel meg lenne oldva, VISZONT! Prémtankok... Mit tudsz kezdeni velük? Azt nem mondhatod, hogy addig nem vehetsz tier 6-7-8 prémet, míg nem érted el ezt a WGR-t, mert

ez alapján, már ha csak a recentet nézem, a 2.081.512 játékosból maximum 40.000 mehetne a tier 8+ közelébe.
Egy olyan szerveren, ahol ténylegesen "szaporodnak" az idióták, akik fizetnek is azért, hogy tátott szájjal járkáljanak abban a bizonyos erdőben, miért tenné meg azt a WG, hogy dollár milliárdokat bukjon e-miatt? Az a +-40.000 játékos eltartja magát tournamentekből, CW-ből, SH-ból vagy csak a marathonokból veszi ki a tankot ingyen. Teljes mértékben csődbe menne az egész cég, ha a "felső 40-re" hagyatkozna.
Tehát ilyen alapon lényegtelen, hogy mihez kötjük a feljebbjutást, ameddig van prémtank a játékban, mert ha nem is tanul meg játszani, jön a MasterCard vagy Visa és "Némááá, há minnyá tier 8-ba vagyok az álcahálós lőwével. "

"A mindent látó szem" vagy a "vak vezet világtalant"--nem tudom melyik illik rám :/
Gun Markok
Blogom
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Blackmoon

1 hete 4 napja #300904 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

Ferrari-fan beküldte: Nagyon egyszerű kiküszöbölni a dolgot. Nem a csataszámot, hanem a WGR-t kell nézni és meg van oldva a probléma:

Az is a baj ezzel, hogy T10-ben már nem lehetne emberkedni.
Ha pedig 3-5-7-es a felállás, akkor a top tier kékek-lilák ellen a zöldeknek T8-as vasakkal mennyi esélye lenne? Mint egy tuloknak a vágóhídon. Senki sem élvezné.

1 hete 3 napja #300908 Írta: Andar
Ez a hónap bemondása -

"Némááá, há minnyá tier 8-ba vagyok az álcahálós lőwével. "

Ez k..rva jó. Ezen tényleg besírtam. Főleg mert mennyire igazad is van...:fetreng:

1 hete 3 napja - 1 hete 3 napja #300909 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
@Bee
A Full tier X meccsek átmennének CW-be ez tény és való, de a 8500 WGR még mindig az 1800-as WN8 közeg, ami átlag feletti, de nem kék és nem lila.

Természetesen értem a mondanivalód, de másképp nem lehetne kontrollálni azt, hogy a sok idióta fent legyen 200 csatával tier X-ben. Csataszámhoz sem tudod kötni, mert akkor csak fogja a bot programot, lehuzatja vele azt a X mennyiségű csataszámot és ugyan ott van: botoskodik tier X-ben.
Pont ez miatt csinálják a szartykkal is azt amit. Ha kiveszik, akkor a fizetőképes idiótákat veszítik majd el, mert elvették tőlük az egyetlen olyan "osztályt", amivel tudtak sebezni 200-at.

@Andar
Óóóhh :troll:
Azért kell forogni a mocsárban, hogy jobb legyen a tank forgási sebessége. Ennek okáért ma este 7-től kötelező gyakorló CW előtt - > kis retard koromból hallottam valamelyik klánomban.

Nem teszek a nehéztankomra álcafestést, mert úgy is kiszpotolnak - > szintén valamelyik klánból

A BC 25t csak azért jó CW-re, mert táras és tudsz bele repeszt tenni, amivel visszalövöd a bázist
- > szintén i.e 5 évvel.

"Spotoltak!. Nem, mégse." "Nincs 6.-ik érzéked?" "Nincs. 7 skilles legénységem van, de ha már spotot kapok, akkor úgy is mindegy" - > derült ki CW-n szintén egy BC tankos embertől.

"AMX 50B-vel vonuljatok vissza!" "Nem lehet, már így is a redline fogja a s*ggünk." - > szintén CW

Fekete/fehér füst teóriát gondolom nem kell leírnom.

Boosterek kihatása a random csatákra, szintén új kelletű.

"Vaktöltények" a tankokban már régebben is voltak, de szintén manapság lett felfujva.

Ha az első lövés pattan az ellenséges tankról, akkor az 100% vereség lesz - > random retard az FB csoportból

Az igazi artys:
Lenne egy kérdésem hozzátok, eddig én úgy tudtam, hogy a WoT-ban ha valamelyik csapattársam felderíti és még látja az ellenfelet akkor én is látom legalább a térképen. Na most ez nálam nem jött össze mert barátnőm még látta a gyereket én meg senkit nem láttam a térképen sőt sok csapattársam néha néha eltűnt a térképről (és nem, nem haltak meg) ... Már játszok pár éve de ezt most tapasztalom elösször... Mitől lehet?

"Szeretetel várunk mindenkit a Toldi Harcosai nevü klánba. A belépés egyik feltétele legaláb egy tier 10 tank .Sok szeretetel varlyuk a jelentkezéseket privátba"-> Lopva FB csoportból

És még sorolhatnám, csak ihlet nélkül nem sok jut eszembe, de javaslom a FB csoportok "intelligencia" kiakasztó szövegeinek olvasását :D

"A mindent látó szem" vagy a "vak vezet világtalant"--nem tudom melyik illik rám :/
Gun Markok
Blogom
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

1 hete 3 napja #300911 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Ferrari-fan beküldte: @Bee
...de a 8500 WGR még mindig az 1800-as WN8 közeg, ami átlag feletti, de nem kék és nem lila....

A Personal Rating (te valamiért WGR-nek hívod, de maradjunk a hivatalos nevénél, ami PR), hasonlóan a wn8-hoz, nem korlátolt felülről, de határozottan kijelenthető, hogy van felső határa, ami kb. 11-12k körül tornyosul.
Az általad írt 8500 PR = 1800 wn8 egy borzalmas próba az átváltásra, ha ilyet találsz csak egyet is a szerveren még elfogadható volna, de kétlem, hogy létezik ez a "minta játékos".

Én pl 6,5k PR-el 1700 wn8-at hoztam. Matek alapján, ha lineárisan számolunk, akkor 3k wn8, már 60000 PR lenne. Ha exponenciális növekedéssel számolunk, akkor pedig még több. Exponenciális (de akár négyzetes) csökkenés esetén pedig egy 1000 wn8 körüli játékos is a te rendszeredben 0 PR-el rendelkezik. Ennek semmi értelme matematikailag.

A 8500 PR már bőséggel egy átlag játékos tudása felettinek számít, és ezek a játékosok már a top 5%-ba tartoznak, míg az 1700wn8 feletti játékosok (recent alapján) a játékosállomány 20%-a EU szerveren.

Egyébként egy komoly kérdés: egy statisztikailag korlátolt rendszerben, miért játszana egy kiemelkedően jó játékos abban a közegben, ahova sorolják (lásd ranked)? Logikailag csak jó játékosokkal lenne körülvéve, ami az eredményességre mindegyik esetében rányomná a bélyegét, és a jelenlegi statisztika elromlana (nem mutatna átfogóan elfogadható szinten a játékosok értékelését). A jelenlegi rendszerek (PR, WN8, de még az egykori WN7 is) a jelenlegi MM köré lett kidolgozva, ezekkel kérem ne próbáljon meg senki sem egy új rendszert felépíteni, mert az katasztrofális eredményekkel járna.

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Slandyke

1 hete 3 napja #300912 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999

Tankpeti beküldte:

...de a 8500 WGR még mindig az 1800-as WN8 közeg, ami átlag feletti, de nem kék és nem lila....

A Personal Rating (te valamiért WGR-nek hívod, de maradjunk a hivatalos nevénél, ami PR), hasonlóan a wn8-hoz, nem korlátolt felülről, de határozottan kijelenthető, hogy van felső határa, ami kb. 11-12k körül tornyosul.......

Megszokás. Manapság elterjedt "tény", hogy a WN8 a PR és megmaradt bennem hogy Wargaming Personal Rating, röviden WGR (általam :D).

A kettőt kombinálni nem lehet és nem is érdemes, ez tény. Előbbi (PR) egy a játékba integrált teljesítmény mutató, ami ténylegesen a játék készítői írtak és mutatja meg legreprezentatívabban, hogy ki a jobb játékos, míg utóbbi (WN8) egy erősen befolyásolható, nem WG által írt teljesítmény mutató. A kettő közti összevetést csak példának írtam, hogy érthetőbb legyen

Gun Markok
Blogom

1 hete 3 napja #300914 Írta: EnuresisNocturna
Megválaszolva: EnuresisNocturna

Az a kurv@ nagy baj, hogy három csata alatt kilőttem mind a 10 reportomat. Úgyhogy a napi cél teljesítve. Irány az ágy :dancing:
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

1 hete 2 napja #300915 Írta: Andar
@Ferrari-fan

Köszi! Kurva jók... Én főleg az összeesküvés-elmélet gyártókat szeretem. Mert "HISZNEK" és semmi de semmi nem tántorítja el őket ettől...

1 hete 2 napja #300917 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

A Full tier X meccsek átmennének CW-be ez tény és való, de a 8500 WGR még mindig az 1800-as WN8 közeg, ami átlag feletti, de nem kék és nem lila.

Hm... Megnéztem néhány statisztikai oldalt. A színskálák:

Az egyik alapján 1900 WN8-tól kezdődik a kék szint, a másik szerint 1600-tól. A wotlabs szerint 1600 WN8 felett a játékosok 5%-a játszik, ami meglepő, de nem vitatom, nagyjából ezt tapasztalom.
Az 1600-as érték szerintem még bőven zöld, én inkább az 1900-at fogadnám el a kék határának.
A wotlabs szerint 2000 felett a játékosok 1%-a tolja.
A WG personal rating-et összehasonlítottam néhány játékos esetében:

AssistKing: WG - 9.321 WN8: 3.254 WR: 59,8%
The_original_Silean2: WG - 9.741 WN8: 2.735 WR: 58,4%
Inhuman82: WG - 10.427 WN8: 3.433 WR: 60,8%
Black_Sheep_01: WG - 8.535 WN8: 1.940 WR: 56%
TankPeti: WG - 6.642 WN8: 1.706 WR: 53%
PZoli: WG - 8.016 WN8: 1.858 WR: 54,3%
Dobilaci: WG - 9.869 WN8: 2.571 WR: 58,5%
Nikoli3: WG - 9.371 WN8: 2.301 WR: 57,4%

Ezek alapján a 8500-as WG rating már bőven kék. De a 9.300-as lehet kék és lehet superunikum is.
A felsorolt játékosok közül TankPeti rendelkezik a legalacsonyabb stattal, de T10-ben meglövi, amit meg kell, abszolút jónak számít. PZoli statban jobb, de T10-ben gyengébb eredményekkel rendelkezik. Én jövök, hát, rám fér még a fejlődés, de vannak tankok, amikkel otthonosan mozgok T10-ben. Nikoli3 nagyrészt lila a T10-es gépekkel, felette már meg sem nézem.

Konklúzió: a 8500-as határ elég szigorú, 6500-ra levinném.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Slandyke

1 hete 2 napja #300920 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Szigorú, de másképp nem lenne eléggé hatásos a "tanulj meg játszani" elv.

Viszont, ahogy Peti is írta, a WN8 és PR-t logikátlan összehasonlítani, mert nem lehet. Ami miatt én is egybehoztam, az csak az átláthatóság miatt tettem, utólag rosszúl.

Viszont visszatérve az eredeti témára, egyedül a PR az, amivel lehetne valamilyen úton-módon ösztönözni a játékosokat, hogy egy minimális tudást elsajátítsanak.

Gun Markok
Blogom

1 hete 5 órája #300938 Írta: Blackmoon
Megválaszolva: Blackmoon
Csak hogy tudjátok, a húgom szerint aki kerekes szarokkal játszik, annak kicsi a pöcse! És szerintem is lehet benne valami! Jó játékot vele! ;-)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Raptorial Bird

6 napja 22 órája #300939 Írta: Henrik8511
Megválaszolva: Henrik8511
Egyre gusztustalanabb az mm meg a csapat tagok is mintha egyre kevesebb iq-val rendelkeznének.

Pl: A ma esti egyik csatám 9 TD 3 light 3 Med....
A másikba meg 9 heavy + 6 másik

A csapattagok meg lemminget játszanak még tier 10 ben is. Térkép ismeretük 0-a és ha jelzed vagy írsz nekik reakció semmi. Néha csak 2 métert kéne tolatniuk és hagyni hogy a másik csapat kijöjjön fedezékből ehelyett rájuk rontanak 10 mp után meg halottak.

Nem vagyok egy fanatikus wotos de azért annyit még én is tudok ,hogy melyik tanknak mi a szerepe meg ,hogy nagyjából hol kell velük játszani. És nem kezdek táncba az erősebbel mikor látom ,hogy az arty tisztán tudja lőni.

Sztem ezen is látszik ,hogy csak hobbi játékos vagyok. Nem is nagyon erőltetem a Tier 10-et tier 8 at is inkább csak Frontvonalon viszem.
https://hu.wot-life.com/eu/player/Henrik8511/

6 napja 16 órája #300941 Írta: Bianconeri80
Megválaszolva: Bianconeri80

Henrik8511 beküldte: Egyre gusztustalanabb az mm meg a csapat tagok is mintha egyre kevesebb iq-val rendelkeznének.

Pl: A ma esti egyik csatám 9 TD 3 light 3 Med....
A másikba meg 9 heavy + 6 másik

A csapattagok meg lemminget játszanak még tier 10 ben is. Térkép ismeretük 0-a és ha jelzed vagy írsz nekik reakció semmi. Néha csak 2 métert kéne tolatniuk és hagyni hogy a másik csapat kijöjjön fedezékből ehelyett rájuk rontanak 10 mp után meg halottak.

Nem vagyok egy fanatikus wotos de azért annyit még én is tudok ,hogy melyik tanknak mi a szerepe meg ,hogy nagyjából hol kell velük játszani. És nem kezdek táncba az erősebbel mikor látom ,hogy az arty tisztán tudja lőni.

Sztem ezen is látszik ,hogy csak hobbi játékos vagyok. Nem is nagyon erőltetem a Tier 10-et tier 8 at is inkább csak Frontvonalon viszem.
https://hu.wot-life.com/eu/player/Henrik8511/

Hogy hobbi játékos vagy az nem gond. De minden bántás nélkül mondom, ez a hobbi szint abból is látszik hogy valótlant írtál. Olyan valóban előfordul hogy egy-egy tank típus eltér a két csapat közt, de olyan viszont nem hogy 9 Heavy 9 Td. ellen.... ha dühös vagy (én is szoktam) azért nem kell ilyen szinten túlozni hogy ki tudd adni magadból....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Tankpeti

KERES
© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.