Jelenleg 395 vendég és 4 tag online

Dühöngjünk #2 (16+)

1 hónapja 1 hete #298498 Írta: Blackmoon
Megválaszolva: Blackmoon
Tier 8, Mines, egyetlen heavy a csapatban. A szerencsétlennek bekapcsolva az anonim szar, de az egész csatát az alapvonalunknál egy szikla mögött tölti, gondosan ügyelve rá hogy nehogy véletlenül közel menjen egyetlen ellenséghez sem... Végig Campelés után tök egyedül marad, majd sebez 230-at, és szarrá lövik.... Megnéztem az adatlapját, 1900 WG pont, és egy Lengyel csaj.... Kérdem én: Minek él az ilyen? :-(

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hónapja 1 hete #298500 Írta: Original74
Megválaszolva: Original74
Nem tudom gyerekek,de szerintem egyre tobben jatszanak artyval.
Mostmar vagy egy hete azt vettem eszre,hogyha "csak" 2 arty van az ellennel,akkor annak orulni kell.
Mert gyakorlatilag 90% ban 3 van.
Es 3 arty,de meg 2 is kepes teljesen lerombolni a heavy tankok jatekat.
Es minden tiszteletem azoknak,akik ennek ellenere heavy tankban ulve jo teljesitmenyt kepesek csinalni.
En nem tudok.
Nosztalgikus erzesek ebrednek bennem a multbeli WOT korrektebb,jatszhatobb,es elvezhetobb pillanatai irant.
Irtam mar parszor,de szerintem meg fogok is arrol irni,hogy a kerekesek,es az arty combo az nem mas,mint megeroszakolni a jatekot.
Persze az eroszak is lehet elvezet,de az keveseknek jon be.
Viszont vannak ilyen fetisek.
De ez...mi a faxt kene csinalnom?
Elkezdeni artyzni?
Mi abban a jo?
Vagy kerekes szarral gurulnom,amiknek annyi koze van a valos bekebeli kerekes szarokhoz,hogy kb.semmi...
Amugy sem illenek a jatek imagebe...Olyan mintha az ovodasokat,meg a nyugdijas klubbot osszevonnank.
A kozos bennuk az,hogy talan mar mindket csoport beszarik olykor...
Fax kivan sracok...de tenyleg.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Sezamme, charliefirpo_2018, gomes

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #298501 Írta: charliefirpo_2018
Megválaszolva: charliefirpo_2018
Mit szeret a WG annyira az artykban? Nemhogy kicsit visszábbvennének belőlük ráadásul még ezekkel a felszerelésekkel montha buffot is kaptak volna. Ott az M44, kólával,meg evvel a fejlesztett forgási mechanizmussal tudjátok mennyi lett a töltésideje? 15 mp!!! Célzásidő kereken 4 mp... Felháboritó, mi a jó ezekben a sunyi,féreg, tanknak nem nevezhető marhaságokban? Most is visszamegyek bázist védeni a KV220-2vel,erre ez a köcsög kilő.... Mikor megharcoltam a KV-85tel 800 dmgt leszedtem róla,erre jön EZ aztán elcseszi a csatámat. Rohadjon meg mind, vagy csak a mutatóujja törjön el az amelyikkel az egeret nyomkodja
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Капитан паннонии, gomes

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #298507 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme
Természetes dolog, hogy egyre többen artyznak. Az 1.10 patchben lényegében az arty osztályt buffolták az új Fejlesztett Forgási Mechanizmussal és azzal, hogy a töltésgyorsító preferált slotba helyezésével 10% helyett 11,5% lett a töltési bónusz. A többi osztálynál ilyen egyértelmű buffról azért nem beszélhetünk, mert azokat fel tudod szerelni "megérősen" több változat szerint is. Nem ez volt egyébként az első és nem is az utolsó burkolt arty buff. Páran talán még emlékeztek, amikor tavaly "nerfként" eladták a népnek azt, hogy a - talán legjobb cancer - Conq GC lövedéksebességét csökkentették. Ennek ugye az lett a hatása, hogy a csökkentett sebesség miatt ívesebben száll a lövedék: tehát olyan fedezék mögé tud "pottyantani" az az arty, ami addig lehetetlen volt. Ugyanezen okokból jelenleg ezzel az artyval a legkönnyebb beütni a tankok tetejét, motorterét. Mindenki döntse el maga, hogy a WG-nél ilyen szinten inkompetens fejlesztők dolgoznak (amit a 8-as Progettovel műveltek, számomra erre enged következtetni), vagy ezek szándékos buffolások voltak, amelyeket nerfként eladtak a népnek. Ugyanez igaz a Bobject430u páncélnerfjére. leviszik 300 alá a kupolák páncélját... Olyan "méretes" kupolákról van szó, amelyek közül lényegében csak a bal oldali nagyobb 1 pixelnél, azt sem lövöd el az életben soha, csak ha az RNG úgy akarja. És akkor még hamarosan szupertesztre kerülő buffolásokról ne is olvassatok cikkeket, ha nem akartok kiakadni. Azok tervei még botrányosabban néznek ki. (többek közt e50m ág, obj 140. van a soron)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: charliefirpo_2018

1 hónapja 1 hete #298511 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing
20 csatáig jó volt a tank, aztán egy kalap szar lett
- ebben a szögben miért lő be a defender (meg úgy akárki) ?
- szemből miért track + sebzik?
Ha ezeket nem kapom be, lett volna hp a csata végén tradelni

Mellékletek:

1 hónapja 1 hete #298513 Írta: charliefirpo_2018
Megválaszolva: charliefirpo_2018
Pont az E50M az a tank aminek a buffolásának örülök, 2 tizes tank van amivel boldogulok elég jól,az egyik ez, a másik az E4. Szóval buffolják nyugodtan. Az Obj 140 pedig mihelyst TOTTos lesz egyből begurul a garázsba,a legénységem már megvan hozzá,még a Bunyóból maradt a garázsban
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Капитан паннонии

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #298515 Írta: Sezamme

charliefirpo_2018 beküldte: Pont az E50M az a tank aminek a buffolásának örülök, 2 tizes tank van amivel boldogulok elég jól,az egyik ez, a másik az E4. Szóval buffolják nyugodtan. Az Obj 140 pedig mihelyst TOTTos lesz egyből begurul a garázsba,a legénységem már megvan hozzá,még a Bunyóból maradt a garázsban

Értem. Tehát ami neked megvan a garázsban + van hozzá legénységed és tudsz vele pár jó kört menni, azt buffolják nyugodtan össze-vissza. Milyen bonyolult és konstruktív hozzáállás. :) . Tipikus átlagpléjer gondolkodás, nem kell hozzá látni összefüggéseket vagy belegondolni, mit fog a meggondolatlan balanceolgatás okozni a játéknak. Persze a játékosbázist elnézve te tartozol a nagyobbik csoportba. Sajnos pont abba, akik kedvére a WG tenni akar jószándékú CCk, streamerek véleménye ellenében is: hiszen ez a könnyen és sokat fogyasztó, kevésbites userek csoportja. Gondolom fáradtságot se vettél rá, hogy megnézd az Obj. 140-re pl. milyen buffok vannak tervezve és ami még fontosabb: mi az oka a buffnak. Elolvastad a hírt 'ozt jóvan. Nem is baj, meghagylak az édes tudatlanságban.

1 hónapja 1 hete #298516 Írta: RedFox69
Megválaszolva: RedFox69

Sezamme beküldte:

charliefirpo_2018 beküldte: Pont az E50M az a tank aminek a buffolásának örülök, 2 tizes tank van amivel boldogulok elég jól,az egyik ez, a másik az E4. Szóval buffolják nyugodtan. Az Obj 140 pedig mihelyst TOTTos lesz egyből begurul a garázsba,a legénységem már megvan hozzá,még a Bunyóból maradt a garázsban

Értem. Tehát ami neked megvan a garázsban + van hozzá legénységed és tudsz vele pár jó kört menni, azt buffolják nyugodtan össze-vissza. Milyen bonyolult és konstruktív hozzáállás. :) . Tipikus átlagpléjer gondolkodás, nem kell hozzá látni összefüggéseket vagy belegondolni, mit fog a meggondolatlan balanceolgatás okozni a játéknak. Persze a játékosbázist elnézve te tartozol a nagyobbik csoportba. Sajnos pont abba, akik kedvére a WG tenni akar jószándékú CCk, streamerek véleménye ellenében is: hiszen ez a könnyen és sokat fogyasztó, kevésbites userek csoportja. Gondolom fáradtságot se vettél rá, hogy megnézd az Obj. 140-re pl. milyen buffok vannak tervezve és ami még fontosabb: mi az oka a buffnak. Elolvastad a hírt 'ozt jóvan. Nem is baj, meghagylak az édes tudatlanságban.

Bővebben? Mert nem írtál semmit az édes tudatlanoknak... :)

1 hónapja 1 hete #298520 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911

RedFox69 beküldte:

Sezamme beküldte:

én sem értem a kifakadás okát. semmi negatívot/fikát nem írt csárlipapó, csak közölt pár tényt a tankállományáról. :unsure:

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #298522 Írta: Sezamme
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

én sem értem a kifakadás okát. semmi negatívot/fikát nem írt csárlipapó, csak közölt pár tényt a tankállományáról.

Semmi kifakadás nem történt csupán én is írtam pár tényt, csak nem a tankállományomról :) . 1. a játékosállomány nagy része ilyen gondolkodású, mint fórumtársunk: buffoljanak bármit ami nekem megvan, attól nekem jobban fog menni a játék. Mindegy is hogyan csinálják. Ennyi, fuck logic ready. 2. Amikor az ilyen játékosok (játékosállomány 80%-a) véleményei/tőlük származó adatok alapján összeb@ssza a WG egy újabb "balance"-al a játékot, akkor meg irány itt a dühöngő, vagy más topikba OFFolnak, hogy semmi sem jó.

1 hónapja 1 hete #298524 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

RedFox69 beküldte:

Sezamme beküldte:

Alapvetően az Obj. 140 nem gyenge tank, semmi szüksége a buffra. Az a gond, hogy egy jó tankot erősítenek, így a gyengébbek még inkább kiesnek a metából.
A német közepes ágon a torony gyengeségét próbálták kompenzálni a keményebb testtel, ami nyilván rosszabb, mintha fordítva lenne, de ha buffolják a toronypáncélt, és a többi paramétert nem változtatják, akkor szintén OP lehet. Ahelyett, hogy törekednének a valóban balance-olt tanktípusokra, inkább abba az irányba halad a játék, hogy 5-6 féle tank fog szaladgálni randomban. Nézzétek meg a CW setupokat, ez történik, ha nincs egyensúly (Chief+907+EBR+Conq arty).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sezamme

1 hónapja 1 hete #298525 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

Sezamme beküldte:

én sem értem a kifakadás okát. semmi negatívot/fikát nem írt csárlipapó, csak közölt pár tényt a tankállományáról.

Semmi kifakadás nem történt csupán én is írtam pár tényt, csak nem a tankállományomról :) . 1. a játékosállomány nagy része ilyen gondolkodású, mint fórumtársunk: buffoljanak bármit ami nekem megvan, attól nekem jobban fog menni a játék. Mindegy is hogyan csinálják. Ennyi, fuck logic ready. 2. Amikor az ilyen játékosok (játékosállomány 80%-a) véleményei/tőlük származó adatok alapján összeb@ssza a WG egy újabb "balance"-al a játékot, akkor meg irány itt a dühöngő, vagy más topikba OFFolnak, hogy semmi sem jó.

@Sezamme
Kifakadtál, ezt kár letagadnod.
Kifakadásodnak 2 irányból jöhet:
1. Charliefirpo örömködött egyet a dühöngőbe. A DÜHÖNGŐ-be!
Ez a szokatlan pozitívizmus valóban szokatlan lehetett neked - így dühöngésed érthető. De egyben Téged minősít.
2. Ok nélkül egyszerűen dühöngeni akartál, de egybe kívántad kötni egy kis kötözködéssel-ekézéssel. Ez is Téged minősít.

Harmadik ok elvileg lehetne, hogy a buff-tervezetekről akartál némi objektív véleményt mondani - ámde ezt nyilván a " [Supertest]Közepes tank paraméter módosítások" topicban tetted volna. De mivel nem ezt tetted, így az elvi lehetőség gyakorlatilag kizárva.

1 hónapja 1 hete #298526 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911

Sezamme beküldte:

ha valóban 80% az a 80%, akkor az bizony egy erős többség...és hát kinek kedvezzen a wg, ha nem a többségnek. de még mindig nem értem, hogy ebben:
"Pont az E50M az a tank aminek a buffolásának örülök, 2 tizes tank van amivel boldogulok elég jól,az egyik ez, a másik az E4. Szóval buffolják nyugodtan. Az Obj 140 pedig mihelyst TOTTos lesz egyből begurul a garázsba,a legénységem már megvan hozzá,még a Bunyóból maradt a garázsban"
mi kivetni való van.

jah, csárli nem a haverom, még mielőtt......

1 hónapja 1 hete #298527 Írta: Капитан паннонии
Megválaszolva: Капитан паннонии

Sezamme beküldte:

Elgurult a gyógyszer vagy csak front van esetleg?

Minden elismerésem, hogy ennyire gyűlölködve is lehet élni! Nem értem mi a búbánatos lófülért kell belekötni egy teljesen ártatlan és hasznos kommentbe... Gratula

1 hónapja 1 hete #298528 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

zics911 beküldte:

Sezamme beküldte:

ha valóban 80% az a 80%, akkor az bizony egy erős többség...és hát kinek kedvezzen a wg, ha nem a többségnek. de még mindig nem értem, hogy ebben:
"Pont az E50M az a tank aminek a buffolásának örülök, 2 tizes tank van amivel boldogulok elég jól,az egyik ez, a másik az E4. Szóval buffolják nyugodtan. Az Obj 140 pedig mihelyst TOTTos lesz egyből begurul a garázsba,a legénységem már megvan hozzá,még a Bunyóból maradt a garázsban"
mi kivetni való van.

jah, csárli nem a haverom, még mielőtt......

Pedig igaza van, próbáljátok értelmezni a mondandóját. A játékosok nagy része gyengén játszik. Mivel ez a halmaz a legnagyobb, így nekik próbál kedvezni a WG. De ezzel az a baj, hogy hiába ül bele egy felbuffolt tankba a gyengébb játékos, ugyanúgy nem fogja megváltani a világot. Ellenben az erősítés a pro játékosoknak kedvez, mert még jobban fogják a buffolt tankokkal tolni.
Az üzenet az lenne, ha nem tévedek, hogy a balance-ra kellene törekedni az átgondolatlan módosítások helyett.

Egy példa: mivel nekem van egy T-22 a garázsban, jó lenne, ha visszaállítanák az eredeti erősségre, hiszen akkor 70%+-os WR és 4-5k átlagsebzést tudnék belőle kihajtani. Ugye milyen jó lenne annak a kb. 800 aktív játékosnak, aki rendelkezik vele? A többi 200.000 játékos, aki sebezni sem fogja tudni, meg le van ejtve?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Sezamme

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.