Jelenleg 438 vendég és 4 tag online

Dühöngjünk #2 (16+)

5 hónapja 5 napja #294141 Írta: hunwotan
Megválaszolva: hunwotan
A gyengébb mezőnybe az agyhalott átlagnál jobb játékos nagyobb befolyással lesz a csatára, tehát NŐ a győzelmi esélye és aránya na itt van a kutya elbökve jó mélyen

nothing is true everything is permitted
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: zics911

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 hónapja 5 napja - 5 hónapja 5 napja #294145 Írta: harakiri
Megválaszolva: harakiri

Benxonyou beküldte: Hát, ha elemzést akartam volna magamról, akkor 1.: nem a "dühöngőbe" írok, 2.: nem ezt a visszajátszást küldöm be.

Igazából csak az RNG-skepticizmusomat akartam volna kihangsúlyozni, de jó tudni, hogy egy vadonás új tankkal, 80%-os csapattal, kredit hiányában kettő darab extra felszereléssel, AP töltetekkel, meg a 105mm-es seggvakaró ágyúval mekkora balfasz voltam. Nem mellesleg idegbeteg állapotban. Hogy legyen némi háttérinfó.

Az a semmiből jött találat csak hab volt a tortán.

én adom. egyet értek veled, és eléggé másképp reagáltam volna a történtekre , de a srácoknak meg pacsi azért amiért illedelmesen kiegyensúlyozták a mondanivalójukat. kezd ismét talán igazi fórumhangulat kialakulni mint korábban néhány éve .
@Matt_Kirby és @Sezamme

"Ha lenne egy minden sorból kilógók csoportja, én onnan is kilógnék." :P
Dombóvári István

5 hónapja 4 napja - 5 hónapja 4 napja #294151 Írta: Goldfinger
Megválaszolva: Goldfinger
Nyílván én értem félre a dolgot, ezért magyarázza el legyen szíves valaki. Miért nő a nyerési esélyem ha sok tehetségtelen játékossal tesz össze, és azokat a csata első 3 percében kikapják. Ezáltal a 4-ik percben már 1 vs 4 felállásban kell csatáznom... ahellyett , hogy kiegyenlített módon tudnék játszani. Max, ha elég ügyes vagyok több damaget-t hozok le a csata alatt, de ettól még a winrate-m semmit se fog emelkedni.
A sok 0-át sebző játékosról beszélek , akik alig pár percet töltenek a csatában , és 6 vs 15 -ös felállásban kell nyomni a csatákat.
Én úgy gondolom, hogy a nyerési esélyeim jobbak ha a csata 15 percéből minimum a feléét 15 vs 15-be játszuk le.
Most mondhatod, hogy a másik team-ben is vannak " bénák". De lásd nem így van , hiszen ott egyetlen 0-át sebző játékos se volt , míg a mienkben volt 6 is.

szerk.: bocs. 7 az a 6.
És csak az érthetőség kedvéért mit is szerentnék közölni, Ha kevesebb tehetségtelen játékos lenne fenn , kevesebb jutna belőle egy oldalra, ezzel növelve a nyerési esélyt.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tasuki

5 hónapja 4 napja - 5 hónapja 4 napja #294158 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911

Goldfinger beküldte: Nyílván én értem félre a dolgot, ezért magyarázza el legyen szíves valaki. Miért nő a nyerési esélyem ha sok tehetségtelen játékossal tesz össze, és azokat a csata első 3 percében kikapják. Ezáltal a 4-ik percben már 1 vs 4 felállásban kell csatáznom... ahellyett , hogy kiegyenlített módon tudnék játszani. Max, ha elég ügyes vagyok több damaget-t hozok le a csata alatt, de ettól még a winrate-m semmit se fog emelkedni.
A sok 0-át sebző játékosról beszélek , akik alig pár percet töltenek a csatában , és 6 vs 15 -ös felállásban kell nyomni a csatákat.
Én úgy gondolom, hogy a nyerési esélyeim jobbak ha a csata 15 percéből minimum a feléét 15 vs 15-be játszuk le.
Most mondhatod, hogy a másik team-ben is vannak " bénák". De lásd nem így van , hiszen ott egyetlen 0-át sebző játékos se volt , míg a mienkben volt 6 is.

szerk.: bocs. 7 az a 6.
És csak az érthetőség kedvéért mit is szerentnék közölni, Ha kevesebb tehetségtelen játékos lenne fenn , kevesebb jutna belőle egy oldalra, ezzel növelve a nyerési esélyt.

miért mások a nyerési esélyek? pl.: nem mindegy, hogy mohammad ali ellen állsz ki egy bunyóra, vagy egy óvodáscsoport ellen.

...persze, ha te is egy "óvodás" vagy, akkor tökmind1, mert ali is és a csoport óvodás is kiveri belőled a kakit.

5 hónapja 4 napja - 5 hónapja 4 napja #294159 Írta: Goldfinger
Egy ilyen csatáról beszélek.

Ha a sok ostba nem 3 percig lenne a csatába hanem 15 akkor talán velük lenne elfoglalva az ellenség és nem nekem kéne 7 ellen csatáznom.
De , úgy látom ez csak nekem érthető.
Mitől alakul egy ilyen csata ki, ha nem attól hogy sok semmitevővel tesz össze.
Ha nem lennének semmit tevők a csatába nem alakulna ki ilyen helyzet.
Vagy más ....azt írod ilyen csatákban van nagyobb esélyed a winratét növelni? Mitől is? attól hogy 7 vs 1 be küzdessz? Aha tényleg hatalmas az esélyed a nyerésre.
Ilyen csatákban művészet a saját hp-det lesebezni.
Mitől lenne mindegy ha te egy ovodás csoporttal próbálsz 7-8 Muhamed Alit lergyözni, Ha te egyedűl vagy 14 semmit trevővel az életbe nem fogsz győzni.
Mellékletek:

5 hónapja 4 napja - 5 hónapja 4 napja #294160 Írta: hunwotan
Megválaszolva: hunwotan
Próbáld meg szakaszban,másnál is vannak ilyen csaták nálam is vannak de nem érdekel a nyerési arány,csak a sebzés.ha hosszútávon sokat sebzel az idővel kihatással lessz a nyerési arányodra is nézd meg a jobb játékosokat 2k+ hoznak minden meccsen

nothing is true everything is permitted

5 hónapja 4 napja #294161 Írta: zics911

Goldfinger beküldte: Egy ilyen csatáról beszélek.

Ha a sok ostba nem 3 percig lenne a csatába hanem 15 akkor talán velük lenne elfoglalva az ellenség és nem nekem kéne 7 ellen csatáznom.
De , úgy látom ez csak nekem érthető.
Ha nem lennének semmit tevők a csatába nem alakulna ki ilyen helyzet.
Vagy más ....azt írod ilyen csatákban van nagyobb esélyed a winratét növelni? Mitől is? attól hogy 7 vs 1 be küzdessz? Aha tényleg hatalmas az esélyed a nyerésre.
Mitől lenne mindegy ha te egy ovodás csoporttal próbálsz 7-8 Muhamed Alit lergyözni, Ha te egyedűl vagy 14 semmit trevővel az életbe nem fogsz győzni.

látom még mindig nem érted, pedig egyszerűen fogalmaztam. SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NEM ÁLLUNK LE BUNYÓZNI 7v1-BEN! ha mégis, akkor elvernek. tessék menni a lemmingtrain mögött és ott harcolni. egyedül soha nem fogsz 7 ellen győzni.

5 hónapja 4 napja #294162 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Ha a sok ostoba nem 3 percig lenne a csatába hanem 15 akkor talán velük lenne elfoglalva az ellenség és nem nekem kéne 7 ellen csatáznom.

Ez így igaz, de egyúttal nem is. Ha a pozícióba érést egy percnek számoljuk, akkor is 2 egész perced kell hogy legyen, hogy megtegyél mindent. Az még a legrosszabb dpm esetén is min 3k dmg. Itt nyilván előjön megint az, hogy ki miért is játszik, és kap megerősítést az, hogy a győzelem túl nagy változó ahhoz képest, hogy te csak a saját teljesítményedért vagy felelős, a másik 29 játékosáért nem.
Mellékben: a kép alapján elöl voltál a csatában, és sokáig éltél, tehát meglehetősen jó (2k+) sebzésed is lehetett. Nem lehet minden csatát megnyerni, de ezt a következő szegmensben...

Goldfinger beküldte: De , úgy látom ez csak nekem érthető.

Csak logikusan: A csatában lévő 30 játékos teljesítményéből, mindössze egybe tudsz 100%-os befolyásolással bírni, az a tiéd. A wot MM-je bármilyen kellemetlen is néha, a nagy számokra még mindig jól működik, és a csaták kb 20-50% ilyen elnyomottan egyoldalú.
Most arra gondolsz, hogy azért 20 és 50 között mocskos nagy szakadék van. És így igaz :)
Mivel még mindig nem szeretek értékeléssel bíbelődni, úgy fogalmaznék, hogy a legalacsonyabb arányban az átlagnál jobb játékosoknak adatnak meg az egyoldalú csaták. A két véglet ismert: mindkettő erőteljesen hozzátesz a szélsőséges csaták meglétéért, mindössze annyi, hogy akik a győztes oldalon állnak rendszeresen, azok önmaguk érik el azt az eredményt, és ritkán tapasztalják csak a vesztes oldalról.

Goldfinger beküldte: Ha nem lennének semmit tevők a csatába nem alakulna ki ilyen helyzet.

De.
Átlagosan 35%-a a csatáknak előre eldöntetett győztes és vesztes irányba (a winrate 35% és 65% között mozog mindenkinél) , ezzel nem tudsz mit kezdeni. A maradékban nagyrészt az egyéni teljesítményektől, és egy-egy játékos kiemelkedő munkájától függ, hogy ki nyer.
Ha csak egyfajta játékosok lennének, akkor egy darabig a rankedhez hasonlítana, majd a játékosok fejlődésével ugyanúgy feloszlana a mezőny (Ez kb 3 éve jött el a wotban, amire a 2 évvel ezelőtti 1.0 rátett egy lapáttal a sok új kezdő játékos miatt.)

Goldfinger beküldte: Vagy más ....azt írod ilyen csatákban van nagyobb esélyed a winratét növelni? Mitől is? attól hogy 7 vs 1 be küzdessz? Aha tényleg hatalmas az esélyed a nyerésre.
Mitől lenne mindegy ha te egy ovodás csoporttal próbálsz 7-8 Muhamed Alit legyözni, Ha te egyedűl vagy 14 semmit trevővel az életbe nem fogsz győzni.

Akkor ha te magad vagy a Muhamed Ali, és a másik csapatbeli alteregód/alteregóid eltávolítod (vagy az ovodások legyűrik). Nyilván itt inkább 2-3-ra kell gondolni, ami szintén nem kiegyensúlyozott, de legalább kihívást ad.
De igen, ha '1' versus 'sok' -ban maradsz, akkor le lehet hozni a csatát. Csak jobbnak kell hozzá lenni az ellenfeleidnél. És így a győzelmi arányod is növeled. A kép az előre eldöntött csaták körébe tartozik, az olyanokon túl kell lépni egyszerűen, DE nem feladással, hanem minnél több hozzájárulással.

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: straubbazsi, zics911

5 hónapja 4 napja #294164 Írta: zics911

Tankpeti beküldte:

Ha a sok ostoba nem 3 percig lenne a csatába hanem 15 akkor talán velük lenne elfoglalva az ellenség és nem nekem kéne 7 ellen csatáznom.

Ez így igaz, de egyúttal nem is. Ha a pozícióba érést egy percnek számoljuk, akkor is 2 egész perced kell hogy legyen, hogy megtegyél mindent. Az még a legrosszabb dpm esetén is min 3k dmg. Itt nyilván előjön megint az, hogy ki miért is játszik, és kap megerősítést az, hogy a győzelem túl nagy változó ahhoz képest, hogy te csak a saját teljesítményedért vagy felelős, a másik 29 játékosáért nem.
Mellékben: a kép alapján elöl voltál a csatában, és sokáig éltél, tehát meglehetősen jó (2k+) sebzésed is lehetett. Nem lehet minden csatát megnyerni, de ezt a következő szegmensben...

Goldfinger beküldte: De , úgy látom ez csak nekem érthető.

Csak logikusan: A csatában lévő 30 játékos teljesítményéből, mindössze egybe tudsz 100%-os befolyásolással bírni, az a tiéd. A wot MM-je bármilyen kellemetlen is néha, a nagy számokra még mindig jól működik, és a csaták kb 20-50% ilyen elnyomottan egyoldalú.
Most arra gondolsz, hogy azért 20 és 50 között mocskos nagy szakadék van. És így igaz :)
Mivel még mindig nem szeretek értékeléssel bíbelődni, úgy fogalmaznék, hogy a legalacsonyabb arányban az átlagnál jobb játékosoknak adatnak meg az egyoldalú csaták. A két véglet ismert: mindkettő erőteljesen hozzátesz a szélsőséges csaták meglétéért, mindössze annyi, hogy akik a győztes oldalon állnak rendszeresen, azok önmaguk érik el azt az eredményt, és ritkán tapasztalják csak a vesztes oldalról.

Goldfinger beküldte: Ha nem lennének semmit tevők a csatába nem alakulna ki ilyen helyzet.

De.
Átlagosan 35%-a a csatáknak előre eldöntetett győztes és vesztes irányba (a winrate 35% és 65% között mozog mindenkinél) , ezzel nem tudsz mit kezdeni. A maradékban nagyrészt az egyéni teljesítményektől, és egy-egy játékos kiemelkedő munkájától függ, hogy ki nyer.
Ha csak egyfajta játékosok lennének, akkor egy darabig a rankedhez hasonlítana, majd a játékosok fejlődésével ugyanúgy feloszlana a mezőny (Ez kb 3 éve jött el a wotban, amire a 2 évvel ezelőtti 1.0 rátett egy lapáttal a sok új kezdő játékos miatt.)

Goldfinger beküldte: Vagy más ....azt írod ilyen csatákban van nagyobb esélyed a winratét növelni? Mitől is? attól hogy 7 vs 1 be küzdessz? Aha tényleg hatalmas az esélyed a nyerésre.
Mitől lenne mindegy ha te egy ovodás csoporttal próbálsz 7-8 Muhamed Alit legyözni, Ha te egyedűl vagy 14 semmit trevővel az életbe nem fogsz győzni.

Akkor ha te magad vagy a Muhamed Ali, és a másik csapatbeli alteregód/alteregóid eltávolítod (vagy az ovodások legyűrik). Nyilván itt inkább 2-3-ra kell gondolni, ami szintén nem kiegyensúlyozott, de legalább kihívást ad.
De igen, ha '1' versus 'sok' -ban maradsz, akkor le lehet hozni a csatát. Csak jobbnak kell hozzá lenni az ellenfeleidnél. És így a győzelmi arányod is növeled. A kép az előre eldöntött csaták körébe tartozik, az olyanokon túl kell lépni egyszerűen, DE nem feladással, hanem minnél több hozzájárulással.

...hogy neked ennyi türelmed van még?! :applause: eddig hányszor írtad/tuk a fentieket le? nem unod még? majd fogod. :huh: :)

5 hónapja 4 napja #294165 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi
Plusz, szerintem mindjárt jönnek páran, hogy: "Előre eldöntetett ??! NaAkkorHOGYISVANEZ !"
:silly:

5 hónapja 4 napja - 5 hónapja 4 napja #294166 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

zics911 beküldte: ...hogy neked ennyi türelmed van még?! :applause: eddig hányszor írtad/tuk a fentieket le? nem unod még? majd fogod. :huh: :)

Én élvezem igazából. Örülök ha segíteni tudok, és már az valami, ha 100 emberből 1-et belátásra bírok. ;)
Mivel még mindig légiózok mindenféle klánoknál, pontosan látom miért nem fejlődnek/haladnak egyes játékosok a jó irányba, így talán érthetőbben át tudok adni dolgokat.
Igazából a játékot én is szoktam szüneteltetni, akkor itt a fórumon is ritkábban írok, de amíg élvezem a játékot, és létezik a fórum, ennyivel hozzáteszek az itteni communityhez (A játékban is megvannak a tervek) :)

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)

5 hónapja 4 napja #294167 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby
Valaki tudja miért lehet az, hogy az automata célzáshoz 4-5x is rá kell kattintanom a tankra mire ráteszi?

Eléggé idegesítő, meg nem kevéssé halálos is.

Klán: ROTON
A legjobb hely

5 hónapja 4 napja - 5 hónapja 4 napja #294168 Írta: Goldfinger
Ez egy csapat csata leosztás . A képen a játékosok átlag értékelései vannak feltüntetve. A WG szerint ez egy fair leosztás. Sajna itt is 10-ből 8 ilyen.

Mint látható...saját csapatomban 2.ik legtöbbet sebző voltam.

Itt a párja...és még további 15 öt tudnék ide posztolni.

Mellékletek:

5 hónapja 4 napja - 5 hónapja 4 napja #294169 Írta: Goldfinger

Matt__Kirby beküldte: Valaki tudja miért lehet az, hogy az automata célzáshoz 4-5x is rá kell kattintanom a tankra mire ráteszi?

Ha elmozdul a tankról a célkereszt és akkor teszed rá nem működik. Stabilan kell tartani a célkeresztet a tankon.

5 hónapja 4 napja #294171 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Matt__Kirby beküldte: Valaki tudja miért lehet az, hogy az automata célzáshoz 4-5x is rá kell kattintanom a tankra mire ráteszi?

Nagyon ritkán használtam automatát, de a kerekesek rászoktattak. :oops: , és mostanában nálam is ugyan ez a szitu, 4-5-ször rá kell nyomni, hogy befogja.

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.