akkor ha elfogadsz egy tippet gyakorolj mert jó a vas !![/quote]
Bocs , pluszt akartam nyomni... :S jó kis gép! papele!Második lövegbe arany a megoldás vagy troll ágyú.
Ezt az elemzést régóta halogatom, mivel a játék egyik legjobb medium tankjáról van szó. Minden megvan benne, aminek egy medium tanknak szüksége van. Ezért is kezdtem el nehezen, mivel nehéz összefoglalni a tank stílusát, karakterisztikáját, pontos játék mechanikáját, stb.
Ágyú terén kapunk egy szintjéhez kiváló ágyút. Átütése 144/194/44 mm, bár apró szépséghibája, hogy az AMX 12 t-nek is ennyi az átütése.
Lőszertípusai AP/APCR/HE, ami különösebb változást nem hoz számunkra. Sebzése 180/180/300. Az AP lőszer sebessége 950 m/s, míg az APCR-é 1188 m/s. Ennek következtében nem lesz nehéz dolgunk, ha távolabbi célpontokra akarunk tüzelni.
Alaphelyzetben a töltési ideje 5,7 mp és 1877 DPM társul mellé. BIA+Töltésgyorsító+Ventilátor hármassal ezt 4,9 mp-es töltésre és 2180-as DPM-re lehet javítani. Célzási ideje - a fentebbi felszerelésekkel - 2,1 mp, ami célzásgyorsítóval levihető 1,9-re.
Pontossága 0,33m/100, de érthetetlen módon, nálam inkább egy francia agyúhoz hasonlít a pontossága és a nagy szórása miatt.
További soft statok:
Jelmagyarázat (az átlag tier 6-os medium tankokhoz viszonyítva):
Mint láthatjuk, mozgás közben nem ez a legpontosabb ágyú, de valamilyen mértékben kompenzálva van a tank többi értékeivel. A 7 fokos ágyúsüllyedés szovjet tankoknál nagyon nagynak számít, amit ki is tudunk használni a toronnyal (erről majd később). Továbbá az ágyúban lévő kedvenc részem, hogy 48 db lőszert vihetünk magunkkal, ami nálam még sosem fogyott el, bár volt mikor igen csak meg kellet gondolnom, hogy mire lőjek.
Lőszerkiosztás nálam a következő képen van: 30 AP/12 APCR/6 HE.
A T-34-85 egy különös kialakítású tornyot kapott, ami szintjéhez elegendő védelmet biztosít, ám tier 7-8-ban már csak a vak nem üti be. Számokban ez 90/75/52 mm. Alább látható egy ábra a torony páncélvastagságairól:
Látótávja alapon 360 méter, míg Ventilátor+BIA esetleg periszkóp (távcső) használatával 469 méter. Ez egy egész jó érték, elnézve a többi tierbeli társának az átlagát (390-420-ig).
A toronyban van elhelyezve a lőszerrekesz, ezért gyakran onnan fogjuk kapni a sárgulást (nagyobb kaliberektől a robbanást). Továbbá a töltő és a parancsnok is szereti levenni a lövéseket, ami szintén nem egy pozitívum a toronyhoz.
Csőhajlása már ismert (-7/+22), toronyforgatási sebessége pedig 50 fok/mp, ami elég ahhoz, hogy a heavy tankokat le tudjuk forogni, vagy egy esetleges kapáslövést el tudjunk engedni. Ezek hátrányosságok ellenére nem fogunk minden meccsben kritikust kapni toronyról, mivel elképesztően tömzsi és lapos.
Egy T-34 alvázat kapunk 45/45/40 mm-es értékekkel. Ez átlagosan 55 fokban döntve van, így az effektív páncélvastagsága az alábbi módon növekszik, illetve csökken.
A T-34-85 teste rendesen ki van tömve modulokkal, igaz nehéz őket eltalálni, de aki tudja hova lőjön annak sikerülni fog. Szemből a vezető, oldalból a lőszerrekesz, motor és üzemanyagtartály, hátulról pedig a motor szeret gyulladni.
Álcázása a következő képen alakul:
Korrekt mobilitást kapunk a páncél hiányáért cserébe. Forgási sebessége 38 fok/mp, talajellenállása 1,0/1,2/1,9 (kemény/puha/laza talajon). Manőverezni nagyon jól lehet vele, köszönhetően az alacsony talajellenállásnak és a jó forgási sebességnek, bár ennek ellenére a forduló íve nagyobb, mint egy 50 100-nak.
A T-34-85 egy 600 LE-s V-54K-t kapott, aminek 17,82 LE/t-s aránya van. Ez elegendő ahhoz, hogy a tankot 54 km/h-ra gyorsítsa és tartsa is ezt a sebességet. Dombra 15-20 km/h-val szokott felmászni, ami nem rossz érték. Gyulladási esélye 12%, ami nem teszi kötelezővé a poroltó használatát, csakhogy a tank hátsó része üzemanyagtartály.
Kapunk a szintjén egy remek tankot, aminek hatalmas tűzereje, jó mobilitása, korrekt álcázása van. Mondhatni egy ideális közepes tank van a kezünkben. 180 alfa, 5,06 sec töltés (BIA nélkül), 2180 DPM, 0,33-as pontosság. Mint egy igazi Lada/Zsiguli. Bármire lehet használni, amire igazából nincs is kitalálva.
A csata elején én mindenképpen a támogató, spotterkedő medium tankot játszom, majd mikor már átlátom az ellenfél elosztását, megyek az oldalukba és a hátukba. Top tierként megpróbálok a lehető legagresszívebben játszani vele, mivel tier 6-ban még sok a kezdő és utálom a campfestet, főleg ha még szalonna sincs nálam. Tier 7-ben átmegy a tank egy medium/light átmenetbe, ugyanis a mozgékonyságunk még megvan, ellenben az átütésünkkel, ami már csak az enemy oldalába/hátába elég.
Ha van rá lehetőségünk keressünk magunk mellé még egy medium vagy mozgékonyabb heavy tankot, hogy ne mi fogjuk fel a sebzéseket.
Papír tankokat a szintjén előszeretettel lövi ki 2 lövésből, HE lőszerrel. Hellcat, Cromwell, lightok, artyk.
Sokan becsülik le a tankot páncélnélkülisége miatt, ezért egy esetleges sidescrape vagy a tank rázása elég furcsa lepattanókat tud generálni.
A Célzásgyorsító és Optika közötti választást a játékstílus dönti el. Nálam azért van/volt Optika, mivel én a „Csapjunk bele a közepébe és nyírjunk ki mindenkit” elven használom a tankot.
A pótellátmányt csak gyakorlottabbaknak ajánlom, mivel nem gyakran, de szokott gyulladni a tank, 1-1 arty lövés után.
Mivel igen alacsony a lőszer ára és a tank javítása ezért egy komolyabb meccs után akár egy tier 5-ös prémtank kredithozamát is megkaphatjuk. Ez számokban kifejezve: 1500 DMG-re fogyócikk elhasználással, pár prém lőszer ellövéssel, javítási költséggel +20-25k között keres, 2000 DMG-re ugyanezen feltételek mellet a 28-30k sem ritka.
Mindenkinek. Kezdő játékos is megtalálhatja benne az örömét. Emellett tökéletes farmtank és WN8 farmolásra is alkalmas, lévén, hogy sok kezdő játékos játszik vele. Továbbá van egy különös fun faktora, amit a hajdani T49-hez (Tier 5-ös TD) tudok hasonlítani. Ha van egy rossz napod és már semmivel sem szeretnél játszani, akkor előveszed ezt a tankot, és ha top tierbe kerülsz, aratsz.
Ebben a részben a T-34-85 és a testvértankok összehasonlításán lesz a hangsúly.
Az elemzést írta: silean2
NE KONTEÓZZ, NE SÍRJ! Mielőtt kommentelsz, ezt feltétlen olvasd el!
{youtube}21HMv53Ly6w&hd=1|650|370{/youtube}
{youtube}LRtzz2HtV8o&hd=1|650|370{/youtube}
Köszönöm a kerek válaszokat!
Mivel igen szeretem a statisztikákat, elkezdtem ...