Jelenleg

88
látogatónk van

Budapest pálya terv

9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #84753 Írta: rlazol
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Sziasztok!

Baromira nem ment a játék tegnap, félretettem és inkább foglalkoztam egy gondolattal, ami régóta motoszkált a fejemben: egy új WoT térkép, Budapest témában.

Miután kidolgoztam az alapötletet a PH! fórumán kértem elsődleges véleményeket,az ottani tanácsokat követve jutottam el silentstalker-hez (FTR), aki megígérte, hogy továbbítja a tervezetet Storm-nak.

Csináltam egy fórumtémát a WoT hivatalos fórumán is.
forum.worldofta...posal/

Érdeklődve várom javaslataitok, kritikátok.

Kérlek titeket, hogy amennyiben tetszik az ötlet és szeretnétek hazai pályán játszani, úgy az ottani fórumba (is) jelezzétek ezt! Minél több ember jelzi a tetszését, annál esélyesebb, hogy lesz belőle valami.

Köszönöm és további jó tankozást
rlazol

ui.: a leírás természetesen angol nyelvű, ide valamiért nem tudom beilleszteni, de itt megtaláljátok: tinyurl.com/krtnd4z
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pitzen, Hun_Mercenary, HUNGabesz24, bandras32, borbolya, Lancelot_1, Bogancs79, Ergil, DrangHun, Caesar_cart, Celebúr, Katjaton, flexman911, carlson777, TescoAmmo, Ankhiszesz, karolyistvan01, Hitoyama, Cpt_Sheperd, Darthpeter2015, Sztyepan65

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84754 Írta: TescoAmmo
Megválaszolva: TescoAmmo
Támogatom! Remélem lesz belőle valami! :woohoo:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rlazol

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84755 Írta: Zorg1234
Megválaszolva: Zorg1234
Ugyan nem vagyok egy nagy "ász" városi térképeken, de egy ilyent szívesen kipróbálnék-játszanék... aztán lehetne flamelni arról, hogy hol van 5 méterrel távolabb az épület sarka stb... this should be fun... :lol:
(btw nice work, látszik, hogy fektettél bele időt - majd meglátjuk mi lesz belőle)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rlazol

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84757 Írta: TivadarToth
Megválaszolva: TivadarToth
Gratulálok a munkádhoz, nagyon profin előkészített anyag! Ha én döntéshozó lennék, ilyen előkészítéssel könnyű lenne a dolgom!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rlazol

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #84762 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
Tényleg szép munka, és jó is lenne, de a várnegydben, és környékén nagyon kevés a vonulási út. Az alagút szerintem nem jöhet számításba. Oda beszorul egy TOG II és annyi.
Én bevallom Himmelsdorfot is utálom. A legprimítívebb pályák egyikének tartom.
Fel a hegyre, rommá lőjük egymást, - aki lejön nyert.
Ettől persze, ha nem ragaszkodunk pontosan a valós térkép szerinti elrendezéshez - kicsit átformáva - lehetne jó pályát csinálni. Tudom, túl nagy lenne a térkép, de igazán érdekes akkor lehetne, ha a várhegyet mindkét irányból / Széll Kálmán tér felé is / meg lehtne kerülni.
De én már inkább valami dimbes-dombos pályát várnék. A városokból kezd elég lenni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rlazol

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84777 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
Szép munka!
Bár alagút nem lesz a játékban, többször írták már a fejlesztők, hogy szó sem lehet róla.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rlazol

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84812 Írta: carlson777
Megválaszolva: carlson777
De én már inkább valami dimbes-dombos pályát várnék. A városokból kezd elég lenni.[/quote]

Például volt Debrecen mellett egy páncéloscsata......
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zorg1234, DarkRaven73

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84815 Írta: DrangHun
Megválaszolva: DrangHun
Nagyon tetszik az ötlet, a kezdeményezés és teljesen reális is, hogy legyen egy honi csatatér.

Respect a munkáért, nagyon alaposan kivitelezett, igen korrekt kreálmány!

Azt viszont annyira én sem bánnám, ha nem a városi pályák száma gyarapodna.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Zorg1234

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #84819 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos
Először is szeretném leszögezni, hogy nagyon respektálom, amikor valaki komolyan foglalkozik egy ilyen témával.

Két "gondolat bánt engemet".

Hadtörténeti szempontból Magyarországon két kiemelkedően jelentős páncéloscsatáról, illetve hadműveletről beszélhetünk, Budapest ostroma nem kifejezett a páncélos hadviselés szempontjából méltó említésre.
A hortobágyi (alföldi vagy debreceni) páncéloscsata 1944. októberében zajlott. A hadszíntér nagyjából a Nagyvárad-Nyíregyháza-Hortobágy (Debrecen) háromszöget ölelte fel, tehát még attól sem kell tartani, hogy csak a hortobágyi kies pusztaságot kellene megjeleníteni, minden domborzat nélkül. A csatározásokban több, mint 500 szovjet tank veszett oda (2. Ukrán Front), és ennek nagyjából a felét vesztették el német-magyar alakulatok.

A keleti front talán utolsó számottevő német ellentámadására pedig 1945. márciusában került sor. A Tavaszi Ébredés Hadműveletben, illetve a Balatoni Csatában 900 német harckocsi vett részt, amivel tulajdonképpen a keleti fronton rendelkezésre álló összes tartalékukat összevonták erre a hadműveletre.
Ehhez kapcsolódik egyébként a másik problémám, ami viszont nem von le semmit az eredeti felvetés értékéből. A balatoni csatát "elvileg" kedves barátaink berakták, amikor a történelmi csata móddal próbálkoztak. Azért mondom, hogy elvileg, mert mondjuk úgy, hogy lusták voltak új térképet kreálni hozzá, ezért a csata 'Erlenberg' térképén zajlott. Ennek fényében erősen kétlem, hogy bármilyen háttérmunka és minőségi alapozás mellett a WG külső kezdeményezésre új pályát rakna a játékba.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lidercnyomas, Lancelot_1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84822 Írta: Szete58
Megválaszolva: Szete58
Budapestet valóban jó lenne berakni a játékba - van itt olyan, aki ne akarná pl. szétlőni a Parlamentet?! - de a Hortobágyot valószínű meg is tudnák csinálni...

P. S.: Azért a budapesti csatában is harcolt néhány tank... itt meg ugye max. harminc...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DarkRaven73

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84826 Írta: pitzen
Megválaszolva: pitzen
Szép munka, gratulálok! Reméljük, lesz is belőle valami! ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #84854 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

Budapestet valóban jó lenne berakni a játékba - van itt olyan, aki ne akarná pl. szétlőni a Parlamentet?! - de a Hortobágyot valószínű meg is tudnák csinálni...

P. S.: Azért a budapesti csatában is harcolt néhány tank... itt meg ugye max. harminc...


Kedves Szete bátyám, természetesen Budapest védelmében is harcoltak tankok. A hortobágyi csatában megtépázott, jelentős veszteségeket elszenvedett 1., 13., 23. és 24. páncéloshadosztály egységeit Budapest védelmére rendelték vissza 1944. október végén, illetve november elején. Ezen egységek tartalékokból való feltöltésére nem került sor, ezzel együtt rendkivül harcedzett és tapasztalt hadosztályokról beszélhetünk, és november végéig mintegy 650 szovjet páncélost lőttek ki (ez a németek becslése, a szovjetek ennek mintegy bő felét vallották be hivatalosan).
Ilyen formán természetesen lehetne létjogosultsága Budapest játékba kerülésére is, bár nem tudom, én kitenném-e magunkat annak, hogy esetleg pár szomszédos nemzet képviselője ízléstelen megjegyzéseket tegyen székes fővárosunk térképén játszva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1, DarkRaven73

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #84909 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo
A térkép szép munka , gratulálok. Részemről szívesen kipróbálnám.

Ami pedig az esetleges "szomszédi kommenteket" illeti , a lőtéri kutyát sem érdekeli más IQ light-ja :lol:

Figyelem: Spoiler!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja #84956 Írta: Flashpointer
Megválaszolva: Flashpointer
Az Armored Warfare oldalán most keresnek új térkép ötleteket,ha gondolod küld be oda is,5zárt béta kulcsot sorsolnak ki.
Egyébként igényes szép munka gratulálok hozzá,és sok sikert a továbbiakhoz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DrangHun

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #84970 Írta: Turul_Harcos
Megválaszolva: Turul_Harcos

Budapestet valóban jó lenne berakni a játékba - van itt olyan, aki ne akarná pl. szétlőni a Parlamentet?! - de a Hortobágyot valószínű meg is tudnák csinálni...

P. S.: Azért a budapesti csatában is harcolt néhány tank... itt meg ugye max. harminc...


Én nem szeretném szétlőni a Parlamentet. Szerintem a világ egyik legszebb épülete. A politikusaink az más tészta, és remélem te is erre gondoltál, hiszen az épület nem bántott még soha, senkit (ha jól tudom). És jó lenne ha még a mögöttünk lévő generációk is látnák ezt a gyönyörű épületet (mielőtt egy eszement szétlőné ;) ).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ankhiszesz

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.