Gépigény

7 éve 2 hónapja #226631 Írta: doom13
Megválaszolva: doom13
Ez nem új engine, csak updatelni fogják a régit.
thedailybounce....tanks/

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226633 Írta: dotty
Megválaszolva: dotty
Amúgy a tápokhoz hozzászólva. Karácsonyra vettem magamnak egy gépet amiről már régóta álmodoztam. i7-6700 cpu, gtx1080, 16g ddr4 ram, 240gb ssd, 1,5terra hdd. A többit nem tudom fejből, de azokból is a legjobb. Gyermekkori barátomnak pc szaküzlete van a városban. Mindent az ő tanácsára vettem bele és szerelte össze nekem. Mivel ilyen csúcsgépet csináltunk ezért volt vitánk a tápról. Én legalább 800 vagy 1000wattost akartam. Persze lila fingom sincs hozzá. Gondoltam ennyi cumónak kell az a kraft. Aztán elmagyarázta mekkora tévedésben vagyok. A vége egy 650W FSP táp lett. Azt mondta ez is több, mint ami kell nekem. Megígérte ha elszáll a táp mert kevés, akkor kapok tőle egy olyat amilyet csak szeretnék ingyen. Szóval én hiszek neki. 650watt elég egy mai csúcs hardverekkel szerelt gépbe. Nem én mondtam, csak pc szakembert idézek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomat, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226638 Írta: wotman4000
Megválaszolva: wotman4000

Amúgy a tápokhoz hozzászólva. Karácsonyra vettem magamnak egy gépet amiről már régóta álmodoztam. i7-6700 cpu, gtx1080, 16g ddr4 ram, 240gb ssd, 1,5terra hdd. A többit nem tudom fejből, de azokból is a legjobb. Gyermekkori barátomnak pc szaküzlete van a városban. Mindent az ő tanácsára vettem bele és szerelte össze nekem. Mivel ilyen csúcsgépet csináltunk ezért volt vitánk a tápról. Én legalább 800 vagy 1000wattost akartam. Persze lila fingom sincs hozzá. Gondoltam ennyi cumónak kell az a kraft. Aztán elmagyarázta mekkora tévedésben vagyok. A vége egy 650W FSP táp lett. Azt mondta ez is több, mint ami kell nekem. Megígérte ha elszáll a táp mert kevés, akkor kapok tőle egy olyat amilyet csak szeretnék ingyen. Szóval én hiszek neki. 650watt elég egy mai csúcs hardverekkel szerelt gépbe. Nem én mondtam, csak pc szakembert idézek.


Tudod szakember is van több féle :) A videókarinak kell pl 500w.Rákereshetsz nyugodtan.Proci 65w.Lehet ha még pl pakolnál bele valamit észrevennéd azt hogy az a 650w kevés lesz.
Egyik haverom németbe melózik.Van egy HP laptopja.Kapot egy olyan virust hogy bekapcsolás után vebkamera mutata a képét,és xy euro összegért feloldják.Elvitte vagy 6 pc-s üzletbe,semit nem tudtak kezdeni vele,se virusirtás se egyébb.Mindenhol azt mondták neki hogy fizesse ki az összeget azt jó leszt a gépe.Én annyit kérdeztem töle hogy van e olyan cucc a gépen ami kellene vagy értékes adat,stb.mondta hogy nincs.Telepitölemez elö,10 perc után rajta a szüz win7 ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #226641 Írta: dotty
Megválaszolva: dotty
Rákerestem. 1080 max fogyasztása 180watt. Amit te írsz 500watt az a minimális tápegység amit ajánl az nvidia. Maga a vidókártya dobozán is 180watt max. van írva. pcworld.hu/hard...9.html
Na mindegy is, mert én nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz. Csak a történetemmel szerettem volna példálozni. Már egy hónapja használom és a legujab játékoknál sem pörög őrűlt módjára a tépventi. Épphogy langyos levegőt fúj.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226642 Írta: wotman4000
Megválaszolva: wotman4000

Rákerestem. 1080 max fogyasztása 180watt. Amit te írsz 500watt az a minimális tápegység amit ajánl az nvidia. Maga a vidókártya dobozán is 180watt max. van írva. pcworld.hu/hard...9.html
Na mindegy is, mert én nagyon nem értek ezekhez a dolgokhoz. Csak a történetemmel szerettem volna példálozni. Már egy hónapja használom és a legujab játékoknál sem pörög őrűlt módjára a tépventi. Épphogy langyos levegőt fúj.


500w az ajálott.Ép azért irtam hogy annyi kell neki

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #226644 Írta: dotty
Megválaszolva: dotty
Akkor a 650watt bőven megteszi. 500wattos táp ajánlása nem azt jelenti, hogy 500 wattot fog fogyasztani a kártya maxon. Hanem azt hogy egy komplett pcbe ami gtx1080 van ellátva, 500 wattos táp kell legalább ahoz hogy a kártya max 180watt fogyasztása mellet minden másnak is maradjon elég energia watt. Amúgy számolgattunk mindent mielött összeállt a szett. Kb. 300 wattra jött ki minden mikor az összes alkatrész maximumon meg van hajtva. És ez nem pc szakemberen múlik, hanem a gyártók által megadott száraz adatokon alapszik. Ennyit azért tudok.

Szóval amit itt írtál az téves.
Figyelem: Spoiler!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226657 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

Snoke, próbálj ki valamit - neked nem lesz jobb tőle .... de én kíváncsi volnék rá .... és szerintem Te is.

Nézd meg csata után a prociterhelést .. azaz legyen megnyitva másik ablakban mondjuk

Feladatkezelő/Teljesítmény/CPU használat visszamenőleg

... kíváncsi volnék rá h ott mit fogsz látni!

( Az én tippem az, hogy felugrik a cpu terhelésed 70% fölé ilyen lassulásoknál. )


Érdekes. Nálam úgy tűnik nem csak 1 magot használ a WOT.


Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226689 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Akkor ezt már érdemes volt megnézned :)

De az is látszik a képen, hogy nem egyenletes a proc. terhelés. Egyik proci 80% körüli terhelésen ment, másik 60-70% körül ... a másik kettő sokkal kevésbé volt kihasználva.

Ez egy ilyen maxon pörgős csata volt amúgy? ( Ha proci terhelést akarsz tesztelni, menj be tier2-es tankkal Mittengard pályára, amikor az összes gépágyús light egyszerre lőg :D .. ezt most komolyan mondom.)

Amit még érdemes volna megnézned: lemezműveletek... azok mennyire voltak 100% terhelés körül ?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Snoke

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226708 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

Amit még érdemes volna megnézned: lemezműveletek... azok mennyire voltak 100% terhelés körül ?


Lemezek addig mennek, míg betöltődik a wot. Aztán elmennek aludni. Szinte nulla a lemezművelet wot közben. 16GB rammal ezt is vártam volna.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226743 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Jogos :D :D :D ... erről elfeledkeztem.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #226750 Írta: laciqwer1
Megválaszolva: laciqwer1
Mint irták fennébb 500w elég egy 1080-asnak és 1060-asrol beszéltünk.
ezért is irtam hogy egy 500w-os böven elviszi , persze ha sli-ben gondolkozik akkor már kell a 600-650w-os is, viszont akkor a b150MORTAL nem elég.

SSD-re térve miért irtam többször le hogy elég a 120gb? WOt és windows elfér rajta még marad böven hely a HD kliensnél is. Minden egyébb meg terrás Vinyora WD ESEX-re. hogy miért jobb a 120gb a 240gb-nál? nos mivel 18e ért megvan egy 120-as samsung ssd garival igy a maradék 12-16e amit kapásbol egy 240gb minimum kostál abbol vehetsz akár egy tuningos proci hütöt. vagy több ramot, vagy akár 1060 helyet 1070-es vga-t
Persze Gamernek kellhet 600w-os táp viszont ha nem fog tuningolni és csak 1 vga-t használ akkor fölsöleges elég akkor az 500w-os Másik oldala , Gamer 1-2évente vesznek uj hardvert és nem sajnálja ugyan igy venni a tápot is proci alaplap vga melelt..

elolvastam mások mit irtak, de van egy kis külünbség közöttünk én képben vagyok és részben evvel foglalkozom igy eléég képben vagyok mint azok akik csak halásbol irnak valamit,
Persze nagyon jövöre gondolva vehet 1200w-os tápot is, de akkor ne skylek-et vegyen 1151-eset hanem vegyen 2011-3masat tegyen bele 128gb ramot ddr4-eset mellé 4 darab 1080-asat sli-ben
mindezekhez vizhütést és csö ott már megfoghatja a tép és minden mást bár egy i7 10mag 20szálas procival nem igazán lenne sok probléma , jah kihagytam vegyen mellé 1tb ssd-t vagy vegyen 2darab 120gb ssd-t és kösse raidbe + 2-4darabb 1tb winyo az is raidben.
nah ez gamer pc lenne, meg az is ha már több mint 1 vga+ tuningos proci vételen gondolkozik valaki akkor érdemes nagyobb tápot ajánlani jövöre gondolva.

de amiröl volt a kérdés az egy sima i5 nem K végü és b150-es chipsetes alplap nem z170 vagy már ujabb z270-es ugye bár tudjuk hogy a z170 z270-eseket lehet tuningolni procit és azokban van raid is, b150 nél nincsen proci tuning lehetöség föleg nem egy nem unlockolt procinál. + msi b150 MORTAL nem SLI képes csak crossfire ha jol emlékszem ami viszont AMD VGA viszont mivel NVIDIA az 1060 igy SLI sem lesz ebböl következik hogy Tuning Kizárva a kinézet gépénél és igy jött kinálam az hogy minek 600w táp még ha gamernek is hivja fölsöleges, 500w böven elég.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226777 Írta: Tomat
Megválaszolva: Tomat

Mint irták fennébb 500w elég egy 1080-asnak és 1060-asrol beszéltünk.
ezért is irtam hogy egy 500w-os böven elviszi , persze ha sli-ben gondolkozik akkor már kell a 600-650w-os is, viszont akkor a b150MORTAL nem elég.

SSD-re térve miért irtam többször le hogy elég a 120gb? WOt és windows elfér rajta még marad böven hely a HD kliensnél is. Minden egyébb meg terrás Vinyora WD ESEX-re. hogy miért jobb a 120gb a 240gb-nál? nos mivel 18e ért megvan egy 120-as samsung ssd garival igy a maradék 12-16e amit kapásbol egy 240gb minimum kostál abbol vehetsz akár egy tuningos proci hütöt. vagy több ramot, vagy akár 1060 helyet 1070-es vga-t
Persze Gamernek kellhet 600w-os táp viszont ha nem fog tuningolni és csak 1 vga-t használ akkor fölsöleges elég akkor az 500w-os Másik oldala , Gamer 1-2évente vesznek uj hardvert és nem sajnálja ugyan igy venni a tápot is proci alaplap vga melelt..

elolvastam mások mit irtak, de van egy kis külünbség közöttünk én képben vagyok és részben evvel foglalkozom igy eléég képben vagyok mint azok akik csak halásbol irnak valamit,
.


Eddig bírtam elolvasni.
Írj kevesebbet, figyelj oda jobban, szerkeszd meg, használj kisbetűt és nagybetűt. Ne haragudj, de ez így olvashatatlan.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dotty, Fudo_Yusei

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226794 Írta: doom13
Megválaszolva: doom13
LACIKA!!!!

Negyedszer írod le rosszul, ráadásul csupa nagybetűvel, és én negyedszerre is kijavítom. Te vagy ennyire csökönyösen ragaszkodsz a saját hülyeségedhez, vagy nem tudsz olvasni.
De tessék, ha a szavamnak nem is adsz hitelt, egyet kattintani csak megy:
www.aqua.hu/msi...2.html
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Fudo_Yusei

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #226799 Írta: amper007
Megválaszolva: amper007
Srácok: nem akarok senkit bántani 3 év pc szerviz tapasztalat 6 év kijárós szervizelés után csak annyit tanácsolnék táp ügyben: Lehet az 1200wattos táp is , ha nem adja le a 12 volton a megfelelő teljesítményt a hajadra kenheted.
Nem csak az a fontos , hogy mennyi a FELVETT teljesítménye hanem az is , hogy a +12 V os ágon mennyit tud LEADNI , hisz ez kell a videókártyának, a hddk/Odd felpörgetéséhez, de az alaplap is jelentős kraftot vesz fel 3,3V on és 12 V-on is.Ráadásul 2 ágon is kell szolgáltatni teljesítményt ami mondjuk egy SLInél már komoly áramfelvétellel jár.Minden táp oldalán ott a matrica , hogy a 12-5- 3,3 Volton mekkora teljesítményt tud leadni maximum.Ha összeadod a gépedben levő cuccok terhelés értékeit meg lehet mondani , hogy mekkora a táp ami minimum kell bele.

- Ha alálövöd a teljesítményt akkor: nem indul a vinyó felpörgetésnél leáll/softresetel/kékhalál random újraindul visít az alaplap a gépen.
- Ha fölélősz: sokat fogyaszt alapjáraton.

Ami fontos: amit írta a kollega is: megfelelő minőségű tápalkatrészek..Ma is elég sok alsó kategóriás táp van forgalomban az alsó árérzékeny szegmensben FSP,Codegen,Vargáné és társa stb. Ezeket aki megveszi lelke rajta, de az elég lutri.

Ezeknek a nagy részénél olyan olcsó alkatrészeket, kondenzátorokat használnak fel amik 1-2 év után a villamos jellemzőik megváltoznak a folyadék kondik kiszáradnak /púposak mint állat/ folyamatos hibát generálnak kuka..De van ami már 0 kilométeresen is kuka.Ami még szempont ha egy táp elszáll, akkor az esetek nagyon nagy %ban viszi magával az alaplapot is meg amit bír. Ezért a beleépített védelmekre érdemes áldozni egy kevés pénzt. De ez csak egy tanács/vélemény. Majd előkeresek pár fényképet ha megtalálom, azokról az esetekről amikor a gagyi codegen táp megsütötte az alaplapot /gyakorlatilag kilukadt/ és vitt magával mindent amit bírt.Barátomnak a poroltóval kötött barátsága mentette meg a lakást mikor a pc-je kigyulladt mert a táp elköszönt.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics, Tomat, 19287d58816f35754c4393db64367f89

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 2 hónapja #226800 Írta: amper007
Megválaszolva: amper007

LACIKA!!!!

Negyedszer írod le rosszul, ráadásul csupa nagybetűvel, és én negyedszerre is kijavítom. Te vagy ennyire csökönyösen ragaszkodsz a saját hülyeségedhez, vagy nem tudsz olvasni.
De tessék, ha a szavamnak nem is adsz hitelt, egyet kattintani csak megy:
www.aqua.hu/msi...2.html


Photoshop :wine: Az mortal .. megmondta nem?:)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.