Jelenleg

25
látogatónk van

Magyar tankok - Kérdések és válaszok (by Karika)

6 éve 11 hónapja #238191 Írta: Jacktor
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Karika, akit - többek közt - a magyar tankok szakértőjeként ismerhettek és aki rengeteg információval látta már el a Wargaming-et is hazánk harcjárműveivel kapcsolatban, most elvállalta, hogy válaszol a magyar tankokkal és egy esetleges magyar ággal kapcsolatos kérdéseitekre. A kérdéseket itt tehetitek fel, Ő pedig ugyancsak válaszol majd rájuk.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, Karika, Celebúr, Angelus1991ster, florone33

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238194 Írta: Ynnegaf
Megválaszolva: Ynnegaf
Izgalmas téma. Ugyan nem WG-s érintettségű az első kérdésem, de érdekelne, hogy jelenleg Magyarországon van-e reális esélye annak, hogy a Hadtörténeti Múzeum, vagy valamely nagyobb hazai múzeum egy időszaki kiállítás keretében bemutassa akár a magyar harckocsik történetét, akár egy nagy nemzetközi tanktörténetet, kölcsönzött kiállított tankokkal, meg beltéri kiállítással? Nyílt tank parkok léteznek ugyan több helyen is az országban, de amolyan múzeumi keret valahogy nem valósult meg egyik helyen sem.
Másik, már a WG-hez közelebbi téma: A közös munkátok során a kerekes harcjárművek is terítékre kerültek, vagy csak a lánctalpasak? Illetve, ha szóba kerültek a kerekes járművek, azokkal kiegészítve lenne-e esélye egy teljes 10 tier-es magyar fa létrejöttének?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238195 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel
Nem rég olvastam azt a cikket, amiben azt fejtegeti Karika, hogy miért nem lesz soha önálló magyar fejlesztési fa, és szerintem azok a felvetett problémák elég logikusan kifejtették a dolgot. Történt valami érdemi változás, hogy most külön topix lett neki? :) Mégis van esély?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238197 Írta: Ynnegaf
Megválaszolva: Ynnegaf

Nem rég olvastam azt a cikket, amiben azt fejtegeti Karika, hogy miért nem lesz soha önálló magyar fejlesztési fa, és szerintem azok a felvetett problémák elég logikusan kifejtették a dolgot. Történt valami érdemi változás, hogy most külön topix lett neki? :) Mégis van esély?

Szerintem alapvető változás nincs ezen a téren, de azért bizakodjunk. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238201 Írta: florone33
Megválaszolva: florone33
Rövid tömör kérdéseimet szeretném feltenni,amelyek a következőek:

1.Hogyan állnak jelen pillanatban (2017.04.24.-én) a munkálatok a wg-nél a Magyar járművek-el kapcsolatban?
2.Mi van a felségjelzések-el kapcsolatos dolgok-al?
3.Fogják javítani az eddigi járműveinken vagy sem?

Ugye az erőfeszítéseid nem hiábavalóak voltak és önkéntes munkásságod sem,amit ezidáig csináltál?? :-o

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #238202 Írta: Neked_csak_Miskolc
Megválaszolva: Neked_csak_Miskolc
Nekem egy rövidebb kérdésem lenne.
A Zrínyi rohamlövegre van-e valamilyen reális esély hogy bekerüljön esetlegesen egy Turán II-vel netán prémium formában?
Valamint szeretnénk megköszönni az áldozatos munkád eddig kedves Karika. :thx2:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #238204 Írta: gwr
Megválaszolva: gwr
Szvsz van mozgolódás és/vagy meg van a hiányzó láncszem(ek)
Tier 7-ig megvan de utána...
Kérdés:
-Mi lehet utána(tier7) amit elfogad, vagy/és kis szemhunyással fog elfogadni a WG?

saját vélemény:
- t8-as BMP1-73 AP(szemet hunyunk) KUM rendszeresítve, repesz :troll: :blondy:
-t9 szovjet klón T54 (D10T löveg) (modernizálásra szemet hunyunk :troll: :blondy:
-t10 a TD amit az angol levéltárban talált Karika és egy T55 (szemet hunyva a modernizálásán) :troll: :blondy:

Vagy szemhunyás nélkül is megvan?? ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238207 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Lesz magyar ág vagy nem lesz? ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bfreshfishb

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238209 Írta: Leopardusz
Megválaszolva: Leopardusz
Illetve, mikor lesz? ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #238210 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster

Szvsz van mozgolódás és/vagy meg van a hiányzó láncszem(ek)
Tier 7-ig megvan de utána...
Kérdés:
-Mi lehet utána(tier7) amit elfogad, vagy/és kis szemhunyással fog elfogadni a WG?

saját vélemény:
- t8-as BMP1-73 AP(szemet hunyunk) KUM rendszeresítve, repesz :troll: :blondy:
-t9 szovjet klón T54 (D10T löveg) (modernizálásra szemet hunyunk :troll: :blondy:
-t10 a TD amit az angol levéltárban talált Karika és egy T55 (szemet hunyva a modernizálásán) :troll: :blondy:

Vagy szemhunyás nélkül is megvan?? ;)

:D Jó vicc :D Szemet hunyna a Wg a magyar tankok esetében? :troll:
Akkor huny szemet ha a nagy a piac. Lásd kínaiak körbetáncolása (most pl. egy TD ágat kapnak)

Mi esetünkben 2 példa is van rá, hogy hogyan is nem hunynak szemet. Pedig a t8 és t9-es hiányos magyar ág harcjárművei eddig minden követelménynek megfelelnek.

Kérdéseim:
- A köténylemezekkel rendelkező (Toldi II AK, Zrínyi , Turán t4-es és t5-ös) magyar tankokat a Wg köténylemezes tanként hozná be vagy annélkül?
- A 43.M Turán III végleges gyártásba szánt változata (ami t5-ösként bekerülne) már 32 db lőszernél több lőszerrel rendelkezne?
(Mert erről nem találtam normális forrást.)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238213 Írta: Malek
Megválaszolva: Malek
Ha lesz magyar ág milyen típusú tankok lesznek a valószínűbbek rajta ? könnyű? med ? Esetleg nehéz ?

TD-kből és spg-ből menyire állt a magyar hadsereg a második wh idején... hadilábon ? (feels bad man)

Általában nemzetek/tankosztályokra lebontva egyik valamilyen szempontból kitűnik a másiktól (gondolok itt, páncélozottság,ágyú karakterisztika, táras ágyúk megléte nem léte..stb) egy lehetséges magyar ág ilyen szempontból miben jeleskedne a többi nemzethez/tankosztályhoz képest ?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238214 Írta: Ynnegaf
Megválaszolva: Ynnegaf
Malek:
Leginkább könnyű és közepes tankokra, valamint páncélvadászokra lehetne számítani egy esetleges magyar vonalon.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238219 Írta: D00M
Megválaszolva: D00M
Inkább az olasz vonalat hoznák be végre. :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238222 Írta: Serious_Threat
Megválaszolva: Serious_Threat
Tier 10-ben mik a lehetőségeink a copy-pasta harckocsikon kívül? Vannak egyáltalán más megoldások a T-55 változatait leszámítva?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 11 hónapja #238226 Írta: Ynnegaf
Megválaszolva: Ynnegaf

Inkább az olasz vonalat hoznák be végre. :)

Az olasz tankok engem is érdekelnének, de ez most nem az a topic. :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.