Jelenleg

20
látogatónk van

Olasz harckocsik

5 éve 10 hónapja #275923 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

Ugyhogyugyeénmegmondtam? :-)
Valami hasonló módon használom én is.
Az feltűnt, hogy eléggé rendben van az álcája? Előfordul, hogy passzív spotternek is használom.


Álcát még nem vettem észre, hogy olyan jó lenne, de majd próbálgatom. Egyelőre az ágyúnak örülök, hogy nem 240-eket pötyögtetek.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #275938 Írta: zabos1
Megválaszolva: zabos1
Nekem nincs bajom a t7 tel most lett full így már használható

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #275986 Írta: easy_day
Megválaszolva: easy_day
Elkezdtem!
Kihúzni az olaszokat.
Pozitívum, jól néznek ki.
Negatívum, eddig Fiat 300 - P26/40 használhatatlan hulladék.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #275988 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Biztos ugyanazzal az olasz tank-ággal játszunk?
A t7 az egyik leggyengébb... Már persze attól is függ, neked mi a használható kategória - megnéztem volna, de nem ez a játékbeli neved.

Nekem nincs bajom a t7 tel most lett full így már használható

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #275997 Írta: sk-skuba
Megválaszolva: sk-skuba

Elkezdtem!
Kihúzni az olaszokat.
Pozitívum, jól néznek ki.
Negatívum, eddig Fiat 300 - P26/40 használhatatlan hulladék.

Nyugodj meg, mind az lesz t8-ig.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #276006 Írta: easy_day
Megválaszolva: easy_day
Ott a nevem a kis képen JimBeam_no1
Itt már csak így maradok, mint Indigo.
Olasz Tier 1-4 hulladék, hidd el van viszonyítási alapom, kíváncsi leszek a többire. :pacifier:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #276017 Írta: 366f12646b7e69f0bcd4d8c55717ed2c
Megválaszolva: 366f12646b7e69f0bcd4d8c55717ed2c
P.43. 60. bevetés Legénységnek :0 skill

Riunberg
Kezdéskor a csapatunk háromnegyede berohant a központba .Gondoltam, én nem megyek be , hanem ha bal oldalon jönnek megpróbálom őket megritkítani, így hát beálltam a saját bázis mellé bal oldalra a házakhoz. Eltelt 3-4 perc és már fel is ért , nagyjából 3 tank és két tankvadász..
Próbáltam a nagyobbakat lőni, de közben folyamatosan kopogott a páncélom .
Körülbelül 2 perc alatt 16 lövést pattintottam ,miközben 1575 felfogott sebzésem jött össze .
Közöttük egy román címeres Stug IV. hat lövését is felfogtam (lehet sok cujkát ivott a csata előtt)
Sajnos közben alig tudtam valamit sebezni, és a végén a Chaffee az oldalamba került és egy gold lőszerrel kivégzett, de a többiek addig felmorzsolták a bázist védő ellenséget és befoglaltak.
A végeredmény megnézésekor meglepetten tapasztaltam,hogy beérkezett az ellátmány utánpótlás is !

Bár én ezeket mindig eladom az olasz tankosok most jól belakhatnak Spagettis-húsos szósszal !

Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja - 5 éve 10 hónapja #276018 Írta: kmk
Megválaszolva: kmk
A 9-es a sebesség ellenére már nem rossz.
lehet ezt a gépet megtartom.Ha a rendszer nem szopatna azzal mostanában,hogy ha tartósan egy tankkal játszom ,akkor egy idö után elkezd folyamatosan 30-35 % esélyes csapatokba betenni még vidám is lenne ezzel a játék,mert 2000 alatt szeritnem nem sebeztem az eddigi 10 meccsfolyamán.
Ami számomra érdekes az apcr-t biztosabbnak érzem ,mint a heat skulót...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Feri38_HUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja - 5 éve 10 hónapja #276042 Írta: ticsungg
Megválaszolva: ticsungg

Elkezdtem!
Kihúzni az olaszokat.
Pozitívum, jól néznek ki.
Negatívum, eddig Fiat 300 - P26/40 használhatatlan hulladék.

Lehet, hogy csak mákom van, de nekem 1 csata alatt sikerült kifejlesztenem a TIER 4-es olasz tankot.
Az M15/42-vel, a Progetto átképzetlen legénységével ugyanis mentem egy Tankászos kört, 1111-es sebzéssel. Erre kaptam is 8477-es WN8-at.

A 9-es a sebesség ellenére már nem rossz.
lehet ezt a gépet megtartom.Ha a rendszer nem szopatna azzal mostanában,hogy ha tartósan egy tankkal játszom ,akkor egy idö után elkezd folyamatosan 30-35 % esélyes csapatokba betenni még vidám is lenne ezzel a játék,mert 2000 alatt szeritnem nem sebeztem az eddigi 10 meccsfolyamán.
Ami számomra érdekes az apcr-t biztosabbnak érzem ,mint a heat skulót...

Én azt vettem észre, hogy a 9-es tankok kifullozva jobbak, mint a TIER 10-es belőlük kifejleszthető tank.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kmk

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja - 5 éve 10 hónapja #276045 Írta: kmk
Megválaszolva: kmk
Személy szerint ezzel egyetértek és ezen a szinten találom a legélvezetesebbnek a randomozást.
Én a 10-es szinten kivül a legtöbb normál tankot a 9-esek közül tartottam meg vagy vettem vissza.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #276046 Írta: Snoke
Megválaszolva: Snoke

Én azt vettem észre, hogy a 9-es tankok kifullozva jobbak, mint a TIER 10-es belőlük kifejleszthető tank.


Néha igen, néha nem. Talán az MM miatt érzed úgy. Egy 9-es tank max 3 darab 10-essel futhat össze legrosszabb esetben és ha szerencséje van, lőhet 7 darab tier 7-est. Egy 10-es tank meg gyakran kerül szembe 15 darab másik 10-essel és ha szerencséje van, akkor hentelhet 7 darab 8-ast. Ebből eredhet az az érzés, hogy a kilences jobb. (szerintem)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja - 5 éve 10 hónapja #276060 Írta: kmk
Megválaszolva: kmk
...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #276074 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
A tier4-es olasz tankkal P-26/40 semmi gond, nincs, sőt szerintem ha valaki játszik viszonylag rendszeresen tier4-ben, akkor ez lehet hogy a tier egyik erősnek számító tankja lesz.

Miért is? A tier4-ben a legtöbb med vagy med-light hibrid 40-50 mm-es megymagköpő ágyúkkal közlekedik. Ezek közt vannak elég jó ágyúk és elég jó vasak is - személyes kedvenceim a "med"-nek tekinthető tankok közül a Pz-III-J és a Ke-Ho ... de ugyancsak remek az M5A1 is.

A gépágyús könnyűtankok kedvelői a Luchs-re fognak esküdni, de népszerű a tierben a nehéz-tankos sebességű és páncélzatú angol med Matilda is, meg ugye a trollgunos Hetzer páncélvadász. M8A4 amcsi tornyos TD is istenkirályság, remek bevezető az amcsi tornyos TD ághoz ( T-67, Hellcat, T-25/2 ... )

És sok jó "lapos TD" is van tier4-ben ... szerintam az orosz, kínai, T-40 amcsi, Marder, STUG III B egyaránt remekül játszható vasak.

Én személy szerint nagyra tartom még a tier4 lightok látótáv-bajnokát, a Pz38TNA-t is, ventillátorral periszkóppal és álcahálóval ... és persze az orosz lightok is okésak itt.

De aki megtart tier4-est, az rendszerint Matidát Hetzert vagy Lusch-ot tart meg ...

Rafkósabb ESL-ezők esetleg PzIIIJ-t tartanak a garázsukban, tier4 ESL esetére.. ( Ennél a torony eleje durva régegpáncél, Lusch pattog róla, de akár Hetzert is pattint szemből ! Ezt még a Matilda se nagyon csinálja utána ... ) .. A tier4-ben sok remek mozgékony med van, jellemzően a már említett megymagköpőkkel ...

Három említésre méltó 75 mm-es ágyú fordul elő a t4 medeken. Sebzése mindháromnak 110 110 175, és a gundepression is -10 fok mindnél.

Lássuk őket részletesebbe.

1.
A fenti három toronylöveg közül egyik az isten se érti miért tier5 ágyúnak besorolt francia gonoszság, amit a SARL hordoz. Ez az ágyú sok mindenre jó - csak hát maga a SARL mint platform ... Mondjuk úgy sikeresen ötvözi egy light páncélját és egy med ágyúját egy heavy mozgékonyságával.

Az ágyú átütési értékei 100/139/38, ROF 11.1, dispersion 0.43 , aiming 2.3


2.
A SARL ágyújánál van jobb, a Pz IV D top ágyúja, az L43-as. Ezt, ellentétbe az előzővel, a WG valamiért csak tier4-esnek sorolta be (mármint az ágyút), azonban ha megnézzük az értékeket, akkor azt látjuk hogy ez a német ágyú majd minden paraméterében übereli a SARL top lövegét.

103/139/38, ROF 15 disp 0.4, aim 2.5(egyedül ez rosszabb picivel).

Mondjuk érdemes még megjegyezni, hogy ez a két ágyú (azaz a német és a francia "versenyző") APCR-t lő prémlőszer gyanánt.

3.
És itt jutunk el a P-26/40-hez, illetve az ő top ágyújához.

Itt a platform mozgékonysága és páncélzata is okés ... kevésbé fürge ugyan mint a sok egyforma t4 med .. de cserébe van neki páncélja, ami tiertársak nem prémium lőszerét is hajlamos pattintani, hát még a kis tier3 áldozatjelöltek lövedékeit.

És az olasz tank ágyúja JOBB, mint akár a SARL ágyúja, és még arra se merném letenni a nagyesküt hogy a német versenyző jobb volna nála. Egyedüli negatívum lehet, hogy az olasz prém lőszere HEAT ... de ebben a tierben nem gyakori a rétegpáncélt viselő célpont, sőt még t5 t6 ellenségeknél se.

Az értékek:
97/130/70

Mint látjuk a német versenyző 139-es prém átütése picivel jobb, és az APCR ráadásul. Viszont a 70-es HE átütés elgondolkoztató ... a lehetséges ellenfelek jó része nem hord ennyi oldalpáncélt, azaz ha nem szemből bontjuk őket, akkor komolyan érdemes fontolóra venni a 70-es átütésű HE használatát! ... 2x110-et túlél egy tier4 med, de 2x175 az már 350 ...

A tier5 t-34 oldalpáncélja is csak 45 mm, a ShermanIII-é pedig csak 38 ...
.. tier6 T-34-85 tornyának oldala 75, de a test ott is csak 45 mm oldalról.

Type64,59-16, Hellcat ... ezek 10-20 mm-es (azaz felejtős) oldalpáncéllal szaladgálnak... És a HE nem pattan le ...

Asszem kimondhatjuk, hogy az ezen a tier4 olasz tankon rendszeresített 70-es átütésű HE valójában igen durva valami!

***

A fentiek miatt én a P-26/40-et semmiképp nem írnám le!

Top tierként tud durvulni, a t3 vasakat és a puhább tier-társakat a 110-es sebzésű AP lőszer hatékonyan amortizálja ... de ha HE-vel ütjük őket, az lehet még inkább pusztító.

És az AP átütése (97) szinte mindenre elég amit láthat ... legalábbis oldalról. ( KV-1 torony körbe 110, arra nem elég ... a testre ami oldalról 75 elég lehet, de az AP ott inkább jó ... ) Ha meg keményebb tier6 tankot lát, akkor a 2-es gomb lesz szinte mindenre elég. ( Jó, T-150-et nem érdemes vele szemből piszkálni... de azt P-26/40-nél nála jóval nagyobb vasak se szeretik szemből piszkálni. )

***

Felmerül persze a kérdés, miért játszana valaki tier4 tankkal, ha már túljutott rajta...

ESL egy dolog, de az keveseket érint, meg oda tán a mozgékonyabbak inkább valók.

Viszont... gyakorta előfordulnak olyan akciók, hogy "teljesíts valami idióta feltételt random csatában, tier4+ tankban ülve ... mondjuk lőj ki x ellenfelet, szerezz y XP-t stb mittudomén. Vagy legyél benne a top5-ben...

Sokaknak szokott sírni a szája, hogy a tierX nagyvasaikkal macerás hozni a kiírt feltételt. Pesze elő lehet venni a t6 cw tankokat vegy esetleg t5-t6 farmolókat... ezekkel könnyebb.

De a leggazdaságosabb, legegyszerűbb, legkevésbé időigényes t4 tankkal megcsinálmi az efféle küldetéseket! ... Kevés játékosnak van t4-ben rendes legyénsége. Felszerelt tank is ritka. Sőt nem is feltétlenül fullosak még ott a tankok. ... Sok a kezdő ellenfél is ...

Szóval ilyen küldinél t4 beizzít, és fókavadászat :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrossMetal1, bhaalhun, PZoli, wrch, gONE_CLICKin, KLC_KTE, kmk

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #276081 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk
Sics!

Köszi a leírást. Én éppen mostanában fejlesztem ki a nagyágyút a P-26/40-en.
Így már reményteljesebben nézek a következő csata felé... :thx2:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 10 hónapja #276082 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
zabosnak írtam, de azért köszi ;-)

Ott a nevem a kis képen JimBeam_no1
Itt már csak így maradok, mint Indigo.
Olasz Tier 1-4 hulladék, hidd el van viszonyítási alapom, kíváncsi leszek a többire. :pacifier:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.